Київрада запропонувала співати гімн перед уроками: як ставляться українці до ініціативи

Київрада запропонувала співати гімн перед уроками: як ставляться українці до ініціативи

Фото: unian.net

Рішення рекомендаційне.

Днями Київрада проголосувала за те, щоб в київських школах навчання починалося зі співу гімну України. 

Сніданок з 1+1 вирішив дізнатися, як українці ставляться до такої ініціативи.

Після рішення Київради суспільство буквально розділилося: у соцмережах сотні коментарів "за" та "проти". Приміром, телеведуча Марічка Падалко закцентувала на знеціненні гімну в такому форматі: "Моя молодша донька три роки тому на своє перше вересня, співаючи гімн, розплакалася. Ось зовсім не впевнена, що щоденне виконання викликатиме в неї ті самі особливі почуття до країни".

Після такої хвилі обурень Київрада швидко зробила уточнення, що рішення рекомендаційне. Цьому не дуже раді дев'ятикласник Віталій та п'ятикласник Ростислав. Вони з батьками родом з Донецька, звідти переїхали до Маріуполя, а потім – до столиці. Батьки – Наталя та Олексій, так само "за" ініціативу. 

У столиці є заклади, де така традиція давня. Уже 27 років в одному з ліцеїв ранок починається з гімну, розповідає нам вчителька літератури Катерина Олександрівна. За її словами, для колективу таке рішення було природним. "Ми різні на різних рівнях національної свідомості, соціальної. Але якось треба приходити до єдиної думки про те, що це ж наш дім", - каже вона. 

Київрада проголосувала за те, щоб в київських школах навчання починалося зі співу гімну України: думки українців

Київрада проголосувала за те, щоб в київських школах навчання починалося зі співу гімну України: думки українців

Утім, чи зазвучить гімн у інших школах Києва цього першого вересня - педколективи закладів вирішуватимуть індивідуально. "Це рішення скоріше просвітницьке, ніж політичне. Звичайно, що воно аж ніяк не є обов'язковим. Київрада таким чином звернула увагу освіти, громадян, дітей, вчителів на те, що ми українці маємо свої символи, їх треба знати, поважати", - каже освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

За його словами, рішення співати гімн у кожній школі має ухвалюватися поступово та виважено, адже примус ще ніколи не давав довготривалих і стійких результатів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація