Київрада заборонила продаж алкоголю в МАФах

Київрада заборонила продаж алкоголю в МАФах

Фото: pixabay.com

Рішення забезпечить боротьбу із "наливайками" та врегулює торгівлю алкоголем.

Сьогодні, 14 вересня, на пленарному засіданні Київської міської ради з депутати вирішили заборонити продаж алкоголю в МАФах.

Рішення підтримав 81 депутат Київради.

Зокрема, з виду використання тимчасових споруд, на які укладаються пайові угоди, прибирається функціонал з будь-якого продажу алкогольних напоїв.

Йдеться про горілку, слабоалкогольні напої, джин-тонік, і загалом, все спиртовмісне, що може продаватися в МАФах.

"Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої можна продавати тільки в капітальних спорудах. Законодавець чітко визначає що є капітальною спорудою, які вона має нормативи. Тимчасові споруди жодним чином не відносяться до капітальних споруд і тому фактично, видаючи договори пайової участі на продаж алкогольних напоїв в тимчасових спорудах, ми порушуємо чинне законодавство. Це рішення врегульовує таку колізійну ситуацію,– зазначає автор документу, депутат фракції "Солідарність"у Київраді Владислав Михайленко.

За його словами, заборонити продаж спиртного вимагають самі кияни.

"Наголошував на цьому неодноразово і мер столиці. Тому сьогодні ми виконали волю містян", - каже депутат.

Нагадаємо, 9 вересня набрала чинності постанова уряду від 9 серпня №634, згідно з якою зросли мінімальні ціни на алкогольні напої. Так, мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зросли на 14-19,41%.

Мінімальна роздрібна ціна 1 літра 100% спирту тепер становить 397,76 гривень.

Мінімальна вартість коньяку (бренді) становить від 597,3 гривень до 692,6 гривень за літр 100% спирту – на 12,3-29,1% вище попереднього рівня цін.

Вина з додаванням спирту та ігристі подорожчали на 7,1-13,3%. Пляшка виноградного сухого вина об'ємом 0,7 літра буде коштувати мінімум 37 гривень, з додаванням спирту і міцного – 45 гривень. 

Експерти назвали негативні наслідки здорожчання алкоголю в Україні

Експерти назвали негативні наслідки здорожчання алкоголю в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація