Київрада ввела обмеження для російського бізнесу

Київрада ввела обмеження для російського бізнесу

Фото: Київська міська рада

Депутати заборонили передавання комунального майна та землі юридичним особам зі статутним капіталом РФ.

Київська міська рада під час пленарного засідання 15 травня заборонила передання комунального майна та землі юридичним особам зі статутним капіталом Російської Федерації.

Рішення підтримав 61 депутат, повідомила прес-служба Київської міської ради.

Йдеться про мораторій на передання майна та земельних ділянок комунальної власності територіальної громади Києва у власність або користування юридичним особам, у статутних капіталах яких частка держави-агресора становить бпонад 25% або кінцевим бенефіціаром яких є держава-агресор.

За словами одного із ініціаторів рішення, депутата Київради Олега Петровця, рішення назрівало давно, а подібну заборону слід встановити на всеукраїнському рівні. Крім того, він сподівається, що рішення Київради ляже в основу законопроекту, який заборонить продаж і передачу в оренду української землі та майна представникам країни-агресора на загальнонаціональному рівні.

Як повідомлялося раніше, наприкінці минулого року РНБО України ухвалила рішення про запровадження нових санкцій проти РФ через агресію у Керченській протоці. Насамперед обмежувальні заходи ввели щодо юридичних та фізичних осіб - російських компаній, бізнесменів, політиків та депутатів, працівників силових структур.

У відповідь РФ заборонила імпорт низки українських товарів. До переліку заборонених товарів з України потрапили пшениця, соняшникова олія, готова або консервована риба, ікра осетрових, шоколад, хліб, консервовані овочі та фрукти, соки, пиво і вино, будівельні матеріали, гігієнічні прокладки і тампони,  пелюшки і підгузки для дітей.

В ЄС пропонували запровадити нові санкції проти РФ за ігнорування міжнародних статутів

В ЄС пропонували запровадити нові санкції проти РФ за ігнорування міжнародних статутів

Повʼязані теми:

Наступна публікація