Київрада ухвалила новий узгоджений проект щодо музею на Поштовій площі

Київрада ухвалила новий узгоджений проект щодо музею на Поштовій площі

Фото: УНІАН

Такий вид ухвали обурив активістів.

Музею на Поштовій бути - у другому читанні Київрада ухвалила проект рішення щодо музею на Поштовій площі. Проте із суттєвими змінами.

Про це повідомляє журналіст ТСН

Він відрізняється від того, що був ухвалений у першому читанні 19 квітня, тим що не передбачає розірвання інвестиційного договору із інвестором будівництва, яку називають фірмою завгоспа Януковича Андрія Кравця. Саме на розірванні договору наполягала громадськість. 

Рішення Київради активісти зустріли обуренням і криками "Ганьба".

«Архітектурний конкурс буде проводитися не на створення повноцінного Музею (приміщення), а на «музеєфікацію об'єктів» в рамках якогось соціального простору. Інакше кажучи, буде експозиція в ТРЦ. У нас є вже таке в «Глобусі» - прихований шматочок Лядських воріт. Справжнісіньке пекло і стидобище», - розповіла дослідниця історія Києва Аннабелла Моріна.

Перед початком сессії під КМДА додали загонів Нацгвардії і поліції. Кордони з правоохоронців стояли і перед входом до сесійної зали. Людей не хотіли пускати до кулуарів і виникли сутички.

Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.

Київрада ухвалила проект рішення про створення Музею історії Києва на Поштовій площі

Київрада ухвалила проект рішення про створення Музею історії Києва на Поштовій площі

Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015. Але на початку 2017 процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна»).

19 квітня 2018 року Київрада прийняла за основу проект рішення, який передбачає розірвання інвестиційного договору з компанією забудовником, повернення ділянки на Поштовій площі громаді Києва і подальше створення музею.

7 червня Київська міська рада провалила рішення про припинення інвестиційного договору із забудовником торгово-розважального центру на Поштовій площі в Києві. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація