Київрада підтримала розірвання угоди щодо будівництва ТРЦ на Поштовій площі

Київрада підтримала розірвання угоди щодо будівництва ТРЦ на Поштовій площі

Фото: Київська міська рада

Кличко заявив, що судова тяганина після цього рішення може тривати кілька років.

Київська міська рада ухвалила за основу проект рішення про припинення інвестиційного договору щодо будівництва торговельно-розважального центру на Поштовій площі, на місці якого активісти вимагають створити музей.

Йдеться про припинення чинності договору №050-13/і/124 в чинній редакції ”Про будівництво об’єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі окремою чергою будівництва у складі проекту ”Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі” від 17 квітня 2013 року,  предає УНІАН.

З цією метою Київрада планує встановити, що організатор конкурсу та замовник протягом 7 днів від дня ухвалення цього рішення загалом мають звернутися до товариства з обмеженою відповідальністю ”Хенсфорд-Україна” з письмовою пропозицією про припинення або зміни інвестиційного договору за згодою сторін.

Київська міська державна адміністрація, згідно з проектом рішення, має спільно з організатором конкурсу і замовником протягом 15 днів від дня ухвалення цього рішення проаналізувати питання наявності фактів невиконання або неналежного виконання інвестором положень інвестиційного договору, які, згідно з цим договором, є підставами для його розірвання в односторонньому порядку організатором конкурсу.

За наявності таких фактів, організатор конкурсу має не пізніше 40 днів від дня ухвалення цього рішення вжити організаційно-правових заходів щодо розірвання з односторонньому порядку інвестиційного договору з інвестором з урахуванням процедури, передбаченої цим договором.

За відсутності таких фактів, організатор конкурсу та замовник у такий же строк мають звернутися до суду з позовом (позовами) про розірвання інвестиційного договору у зв`язку з істотною зміною обставин - згідно зі статтею 652 Цивільного кодексу України. 

Йдеться про виявлення численних знахідок археологічного характеру, що мають визначну історико-культурну цінність, присвоєння ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва статусу пам`ятки археології місцевого значення.

Під час розгляду питання представник компанії-інвестора Валерій Олійник виступив з пропозиціями, зокрема, наголосивши, що компанія підтримує будівництво музею на Поштовій площі. Крім того, він зауважив, що у разі припинення договору інвестор звертатиметься до європейських судів.

Своєю чергою мер Києва Віталій Кличко зазначив, що судова тяганина щодо розірвання інвестдоговору може тривати рік, два чи три. Водночас, роботи на Поштовій площі за цей час не проводитимуться, що може призвести до руйнувань археологічних знахідок.

Після ухвалення проекту рішення в першому читанні депутати Київради мають 7 днів на внесення пропозицій для підготовки документу до другого читання.

Нагадаємо, навколо долі Поштової площі не перший місяць йдуть суперечки. Київська рада вирішила, як має виглядати Поштова площа, але конфлікту не розв’язала. З одного боку, міські депутати сказали, що музею з розкопаними на тому місці історичними знахідками - бути, з іншого - договору із забудовником розважального закладу не розірвала. 

Також Верховна Рада України схвалила проект постанови №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у Києві.

Раніше міська влада Києва неодноразово обіцяла на місці скандального будівництва на Поштовій площі збудувати музей для збереження унікальних знахідок, але досі цього не зробила. Археологи кажуть, якщо стародавню вулицю закриють бетоном, продовжувати розкопки стане неможливо. Інвестор ситуацію поки що не коментує. 

11 жовтня, під стінами КМДА зібралися кілька десятків мітингувальників та вимагали в мера Києва Віталія Кличка пропустити їх в будівлю для розмови з депутатами. Основною вимогою людей було не дозволити будівництво торговельного центру на місці розкопок вулиць часів Київської Русі

Музей під загрозою. Місце розкопок на Поштовій площі другий день поспіль заливає вода

Музей під загрозою. Місце розкопок на Поштовій площі другий день поспіль заливає вода

Повʼязані теми:

Наступна публікація