Київрада компенсувала метрополітену та "Київпастрансу" збитки від карантину

Київрада компенсувала метрополітену та "Київпастрансу" збитки від карантину

Фото: Київська міська рада

Депутати погодили виділення коштів для транспортників.

На пленарному засіданні Київської міської ради 10 вересня депутати внесли зміни до бюджету міста Києва на 2020 рік. Зокрема депутати ухвалити рішення про додаткове фінансування комунальних підприємств "Київський метрополітен" та "Київпастранс". Таким чином комунальні підприємства зможуть виплачувати зарплату працівникам і надалі забезпечувати перевезення пасажирів у звичному режимі. 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Київміськради.

Зокрема, щоб забезпечити стабільну роботу метрополітену та своєчасну виплату зарплат, фінансування підземки збільшили майже на 162 мільйона гривень. Це необхідно, адже втрата доходів КП "Київський метрополітен" у період із 17 березня до 25 травня 2020 року становить близько 621 млн грн. У звичайних умовах підприємство мало отримати в середньому 277 млн грн доходів на місяць від перевезень. На виплату заробітної плати КП "Київський метрополітен" витрачає до 200 млн грн на місяць. 

Водночас у КП "Київпастранс" заборгованість із виплати заробітної плати станом на 31 серпня становила 77,4 млн грн. А фінансовий результат підприємства за січень-липень 2020 року був від’ємним і склав 178,5 млн грн.

"Доходи підприємства-перевізники втратили під час суворих обмежень. Метро під час карантину не перевозило пасажирів більш ніж два місяці. А наземний громадський транспорт працював у спецрежимі. Наше рішення дозволить виплатити заробітні плати усім працівникам комунальних підприємств та забезпечить безперебійність роботи громадського транспорту. Відтак, для "Київського метрополітену" місто виділило додаткових 161,8 мільйона гривень. Для "Київпастрансу" — 279,8 мільйона", – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Окрім того, Київрада збільшила підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на суму 371,5 млн грн. Це субвенція з державного бюджету. Також додатково направлено 59,7 млн грн на реалізацію програми "Нова українська школа". 

Зазначається, що наразі міський бюджет у зв’язку з карантинними обмеженнями недовиконано на 8%. Це близько мільярда гривень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація