"Київміськбуд" добудує заморожені об'єкти "Укрбуду": де візьмуть гроші та скільки триватиме будівництво

"Київміськбуд" добудує заморожені об'єкти "Укрбуду": де візьмуть гроші та скільки триватиме будівництво

На заселення чекають близько 40 тисяч людей.

"Київміськбуд" узявся виправити помилки "Укрбуду", через фінансові проблеми якого роботи заморозили щонайменше від літа. Це понад 13 тисяч інвесторів і близько 40 тисяч людей, які чекають на заселення. "Київміськбуд" обіцяє усе добудувати. Де братимуть гроші та скільки часу триватиме будівництво - у сюжеті ТСН.19:30.

Роботу на своїх об'єктах "Укрбуд" почав зупиняти ще на весні, а це щонайменше 26 будівництв. "Це стратегічний прорахунок  так би мовити фінансового планування", - каже Олег Майборода, генеральний директор компанії "Укрбуд девелопмент".

Крім того, репутаційні удари, каже Олег Майборода, як от скандал довкола Шулявського мосту, який теж ремонтував "Укрбуд". Крім того НАБУ обвинувачує колишнього співвласника Укрбуду Максима Микитася в оборудках із житлом для Міноборони, суди нині тривають.

Від всіх цих обставин, заручниками ситуації стали більш як 13 тисяч інвесторів. ТСН неодноразово знімала сюжети навіть про тих, чиї будинки уже зведені, але процес введення в експлуатацію затягнувся на декілька років. 

Акції протестів для цих людей стали постійним явищем. Востаннє вони пішли до Офісу президента із домашніми капцями. Мовляв, їм немає де тримати ці капці, у яких би вони могли ходити вдома.

"Київміськбуд" узявся виправити помилки "Укрбуду": де братимуть гроші та скільки триватиме будівництво

"Київміськбуд" узявся виправити помилки "Укрбуду": де братимуть гроші та скільки триватиме будівництво

Перемовини щодо вирішення цього питання велися з найбільшими будівельними фірмами країни. Проблеми в "Укрбуду" не лише в недобудованих об'єктах. "Ми наголошували, що є кримінальні справи із земельними ділянкам, переслідування, слідчі дії і арешти. Буде найближчим часом вирішене за допомогою держави", - каже комерційна директорка компанії "Інтегралбуд" Анна Лаєвська. 

Напередодні вихідних в ефірі "Права на владу" президент Володимир Зеленський зробив заяву: "Це питання вирішено. Уся ця нерухомість буде добудована. На себе зобов'язання узяв "Київміськбуд".

Осилити має близько 800 тисяч квадратних метрів житла. Головне питання нині, де брати гроші. "У компанії є прибуток накопичений роками, але ми також сподіваємося на підтримку держави. Це будуть якісь тимчасові комерційні займи для того, аби запустити роботу підприємства, і за рахунок майбутніх прибутків закривати усі ці витрати", - каже голова правління "Київміськбуд" Ігор Кушнір. 

На передачу документів піде від двох до шести місяців. Найбільш проблемним будинкам прогнозів здавання поки не дають. Найбільше таких будинків, які зведені частково. 

Відомо лише про п'ять будинків, які вже зведені, але залишилось косметичні недопрацювання. Ключі від них інвестори отримають до кінця січня. Дані ж щодо інших об'єктів "Київміськбуд" обіцяє розмістити на своєму сайті або інформувати громадян через дзвінки на їх робочі номери.

Кореспондент ТСН Сергій Моргун.

Повʼязані теми:

Наступна публікація