"Київгаз" узявся масово відключати киян через відсутність документів на колонки

"Київгаз" узявся масово відключати киян через відсутність документів на колонки

Фото: УНІАН

Люди кажуть, що з них деруть гроші за вже надані багато років тому послуги.

У Києві мешканців багатоповерхівки відімкнули од газу – їм опломбували колонки, встановлені 10-15 років тому. Люди переконують, що таким чином їх шантажують і вимагають близько півтори тисячі гривень за переоформлення документів на обладнання, яке колись встановлювали самі ж працівники "Київгазу", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лідія Олександрівна веде до себе додому, де п'ятий день її колонка без газу. "Подивився: так, у вас усе нормально, але немає документів", - каже вона. Стару колонку на нову жінці замінив 7 років тому спеціаліст із "Київгазу". Вона досі пам'ятає, як звали майстра – Віктор Михайлович. Тепер "Київгаз" цей агрегат вважає самовільно встановленим, і така сама ситуація в сусідів пані Лідії. Без попередження 60 квартир будинку на дві доби залишилися без газу – за цей час газовики пройшлися по помешканням і відключили ті газові колонки, які, на їх погляд, не мають технічної документації.

Київгаз погрожує відмикати всіх, хто не має документів на газове обладнання

Київгаз погрожує відмикати всіх, хто не має документів на газове обладнання

Газовики просилися в квартири з проханням перевірити безпеку й швидко опломбовували колонки. Їх розблокування обійдеться в кругленьку суму – за нові технічні документи з однієї з родин вимагають 1800 гривень. Ті кажуть, що вже витрачалися 10 років тому, коли на місце старої колонки встановили італійський аналог. Люди не розуміють, чому мають знову сплачувати за роботу, виконану 10 років тому.

У "Київгазі" вимагають документального підтвердження і не хочуть визнавати, що саме їхні працівники проводили заміну. Кажуть, робітники, які виконували роботу, могли бути колишніми, а в абонента повинна бути документація – інакше ніякі слова до справи стосунку не мають. Люди ж пропонують "Київгазу" підняти свої архіви, бо там мають бути помітки заміни колонок. А ситуацію, що склалася, називають здирництвом.

У "Київгазі" тим часом обіцяють, що такі санкції торкнуться всіх киян, що не мають документів на газове обладнання. Мінімальна ціна питання - 800 гривень за проект і ще 500 за газосигналізотор. А якщо колонка змінювала місце розташування – не можуть назвати навіть приблизної суми. Кажуть, що це загроза для всього будинку.

Раніше повідомлялося, що в столиці орудує група фейкових газовиків, які видурюють у пенсіонерів гроші. Злочинці  нав'язують літнім людям дорогу техніку та послуги, прикриваючись офіційними службами, а потім зникають.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Наступна публікація