Київ знову опинився в топі міст з найбруднішим повітрям: норми перевищено майже втричі

Дата публікації
Перегляди
381
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київ знову опинився в топі міст з найбруднішим повітрям: норми перевищено майже втричі

Фото: УНІАН

Згідно з даними, індекс Києва становить 126 за норми 50.

У Києві 10 лютого зафіксовано один із найвищих показників забруднення повітря у світі. Станом на 10:00 столиця України була на 14-му місці в рейтингу, на першому опинився Лахор (Пакистан).

Про це свідчать дані порталу Iqair, що відслідковує рівень забруднення повітря в режимі реального часу.

Згідно з даними, індекс Києва становить 126 при нормі 50.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії їм. Срезневського, від 2 по 8 лютого в повітрі столиці України відзначено перевищення гранично допустимих концентрацій:

  • пилу - в 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі;
  • діоксиду сірки - в 3,0-3,3 раза - на вулицях Семена Скляренка, Інженера Бородіна, Каунаській, площах Бессарабській і Перемоги; в 2,3-2,9 раза - на інших постах спостережень;
  • діоксиду азоту - в 5,3-7,1 раза - на вулицях Інженера Бородіна, Каунаській, проспекті Перемоги; 4,0-4,7 раза - на площах Перемоги, Бессарабській, Деміївській; в 2,6-3,9 раза - на всіх постах міста, крім проспекту Науки, де перевищень не виявлено;
  • формальдегіду - в 2,1-2,3 раза - на проспекті Перемоги, площі Бессарабській, Деміївській, Перемоги, вулицях Каунаській, Семена Скляренка, Олександра Довженка, бульварі Лесі Українки; в 1,2-1,9 раза - на інших постах спостережень

Порівняно з попереднім тижнем, рівень забруднення повітря діоксидом азоту дещо зріс, формальдегідом - знизився, іншими домішками - майже не змінився.

Рівень забруднення повітря в столиці характеризується як "нездоровий для чутливих груп населення". За такого рівня атмосферного забруднення людям із захворюваннями органів дихальної системи радять одягати респіратори, в приміщеннях закривати вікна і вмикати очищувачі повітря, а також уникати спортивних занять на відкритому повітрі.

Нагадаємо, що у січні у Києві теж фіксували високий рівень забруднення повітря. Гранично-допустиму концентрацію шкідливих речовин у повітрі було перевищено вдвічі-всемеро. 

Ковток чистого повітря на вагу золота: через транспорт у Києві немає чим дихати

Ковток чистого повітря на вагу золота: через транспорт у Києві немає чим дихати
Наступна публікація