"Київ змінюється, перетворюється і йде вперед". Кличко прокоментував нашумілий рейтинг The Economist

"Київ змінюється, перетворюється і йде вперед". Кличко прокоментував нашумілий рейтинг The Economist

Фото: УНІАН

Мер запросив експертів видання до української столиці.

Мер столиці Віталій Кличко прокоментував нашумілий рейтинг видання The Economist, у якому Київ увійшов до десяти найгірших міст для життя.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Факти", передає прес-служба КМДА.

"Рейтинг комфортності міст "The Economist" складається в п'яти категоріях – стабільність, охорона здоров'я, культура й екологія, освіта та інфраструктура. У кожній категорії експерти виставляють кілька оцінок, із яких визначається середнє в категорії, а потім – сумарний рейтинг міста. Важливість кожної категорії для життя людини – різна, що враховують аналітики журналу. Так, стабільність у місті, на думку експертів, займає 25% сумарного рейтингу. Вони переносять ситуацію на сході нашої країни на столицю, тому, незважаючи на спокій і безпеку на вулицях нашого міста, тут ми маємо низьку оцінку – 35 балів", – зауважив Кличко.

За словами мера, цей рейтинг є проекцією оцінки експертами того, що відбувається в країні.

"Адже війна на Донбасі – не в Києві. А вона названа однією з причин. Проблеми в економіці? Київ якраз єдине місто в країні, яке показує позитивну динаміку розвитку. Де і безробіття майже немає, і інфраструктура відновлюється активними темпами, і запроваджуються інновації для прозорості процесів управління", – наголосив Кличко.

На думку очільника столиці, критерії дослідження видання "не зовсім підходять для переломного етапу, на якому перебуває сьогодні Україна".

"А Київ в усі роки незалежності був і залишається лідером демократичних перетворень в Україні. Київ змінюється, перетворюється і йде вперед, ми робимо його європейським містом. Але ситуація в столиці, на жаль, відрізняється від загальної ситуації в країні і сприйнятті її іноземними експертами", – підкреслив він.

"Окрім того, за рейтингом вартості життя Київ входить у 10-ку найбільш привабливих міст світу, тому запрошуємо експертів "The Economist" у гості і ми доведемо їм, що Київ – одне з найкращих міст у світі!", – наголосив Кличко.

Київ потрапив до рейтингу найгірших для життя міст

Київ потрапив до рейтингу найгірших для життя міст

Нагадаємо, Київ потрапив до десятки найменш комфортних для життя міст у світі. Про це свідчать дні щорічного рейтингу впливового видання The Economist.

Столиця України опинилася на 131-му місці з 140. Гіршими за Київ у рейтингу опинилися Дуала (Камерун), Хараре (Зімбабве), Карачі (Пакистан), Алжир (Алжир), Порт-Морсбі (ПНГ), Дакка (Бангладеш), Тріполі (Лівія), Лагос (Нігерія) та Дамаск (Сирія). 

Примітно, що за останні п'ять років Київ продемонстрував найстрімкіше зниження позицій. Його показники в рейтингу знизилися на 21,4%.

Експерти наголошують, що показники України демонструють певне покращення, однак перебувають під загрозою через заворушення, економічну нестабільність і війну на Донбасі.

Лідером рейтингу на найкомфортніше місто вже всьоме став австралійський Мельбурн. На другому місці - Відень (Австрія), на третьому - Ванкувер (Канада). 

Повʼязані теми:

Наступна публікація