Київ заполонили машини з єврономерами: автоактивісти приїхали протестувати під Раду

Учасники акції скандують "Кожному українцю - доступне авто!"

Заблокований Київ: середмістя столиці зранку заповнили машини з іноземною реєстрацією - вони приїхали на акцію протесту під Верховною Радою.

Організатори обіцяли не менше ста тисяч учасників з усієї України. З'їжджатися вони почали ще звечора. Як повідомляє "Сніданок з 1+1", до столиці приїхали понад чотири тисячі таких автомобілів з семи регіонів України.

Вони вимагають від влади переглянути закон і дозволити їм вільно їздити на машинах з іноземними номерами протягом року за помірну плату. Наразі автомобілям  на єврономерах дозволено перебувати на території держави не більше п'яти днів. В іншому разі машину необхідно офіційно реєструвати і сплатити ввізне мито, акцизний податок та ПДВ.

Інший вихід - зареєструвати машину на іноземну компанію. Сьогодні в Україні нараховується понад 2,5 мільйона авто з єврономерами. Автодистриб'ютори вбачають у цьому порушення закону. Крім того, такі водії не несуть жодної відповідальності під час ДТП, бо насправді не є офіційними власниками авто: можуть покинути місце автозлочину і відшукати їх фізично майже не можливо.

Натомість власники авто з єврономерами запевняють - вони готові офіційно переєреструвати свої машини. Але за помірну плату. Наразі це є їхньою головною вимогою до  влади. Протестувальники зауважують, що така плата має визначатися в процентному співвідношенні до вартості автомобіля. В будь-якому разі ця ціна не повинна перевищувати 500 євро, вважають активісти.

Поки сторони шукають варіанти виходу, популярність машин з іноземними номерами в Україні стрімко зростає. В столиці вже навіть з'явився невеличкий базар, де продають іномарки з литовськими номерами. Подейкують, такі авто тут коштують дешевше, ніж такі самі з українськими номерами.

Раніше у Держфіскальній службі попередили, що усі водії, які їздять в автівках на європейських номерах понад встановлений законом термін, платитимуть багатотисячні штрафи.

Повʼязані теми:

Наступна публікація