Київ втрачає 1,6 мільярда гривень на місяць через карантин - Кличко

Київ втрачає 1,6 мільярда гривень на місяць через карантин - Кличко

Фото: УНІАН

Столична влада збільшила бюджет медичних установ.

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що через карантин бюджет Києва втрачає 1,6 мільярда гривень на місяць. Про це він розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Втрати 1,6 мільярда. Ми підрахували попередньо. Попередньо. Це не остання цифра. Так, дійсно, місто втрачає. Так, дійсно, на сьогоднішній день не тільки Україна втрачає, але і всі країни зараз рахують збитки, які обчислюються трильйонами доларами тільки в США", - заявив він.

За його словами, Київрада на засіданні переглянула бюджет і вирішила додатково надати 894 мільйони на медичну галузь.

"Це додаткові гроші на зарплату працівникам медичної сфери, особливо інфекційних відділень, від 5 до 10 тис. гривень додатково до зарплати. Вкрай важливо підтримати тих людей, які перебувають сьогодні на передовій. І вони повинні отримувати нормальну зарплату", - додав Кличко.

Раніше 24 березня Кличко повідомляв, що у зв'язку із карантинними заходами, спричиненими спалахом нової коронавірусної інфекції в Україні, Київ може втратити щонайменше мільярд гривень.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація