Київ встановлює вуличні світильники на третину дорожчі, ніж міг би – експерти

Київ встановлює вуличні світильники на третину дорожчі, ніж міг би – експерти

До того ж, переможцям тендерних процедур закидають менш якісну, ніж у конкурентів, продукцію.

Київ під час тендерів на встановлення нового освітлення переплатив наближеним до колишньої влади фірмам близько ста мільйонів гривень. Це підозрюють експерти, які зазначають, що умови закупівель прописувалися під конкретного виробника, тоді як світовим брендам з якіснішою і дешевшою продукцію просто унеможливлювали доступ до торгів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Масштабна кампанія з переобладнання вуличного освітлення зі ртутно-вольфрамових ламп на нові світлодіодні – проект мера Віталія Кличка. "12 тисяч світильників LED освітлення буде встановлено до кінця цього року, і це значно змінить вигляд міста", - обіцяє він. Минулоріч на нове світло з київського бюджету виділили 300 мільйонів гривень, у поточному році – вже 700 мільйонів. Закупівля відбувається за відкритими тендерами, але, як з’ясували експерти, допускають на них лише обраних. "Технічні характеристики прописані під одного виробника. Замовник намагався відхилити нас", - каже Олександр Кудима.

Корупційні тендери: Київ переплатить близько ста мільйонів гривень на встановленні нового освітлення

Корупційні тендери: Київ переплатить близько ста мільйонів гривень на встановленні нового освітлення

Він оскаржує тендери на освітлення кількох вулиць у Києві в антимонопольному комітеті. Його компанія продає світильники відомого світового бренду, продукція значно дешевша, але її до торгів не допускають: "Якісні характеристики вищі, цінова пропозиція, яка надається нами, нижча, тобто співвідношення якість-ціна у нас вище". Але в тендерах, які проводить комунальне підприємство "КиївМіськСвітло", безпосередні виробники ламп участі не беруть – змагаються фірми, що встановлюють нові світильники. І перемагають винятково ті, які ставлять продукцію фірми ITW. Так уже переобладнали набережну Дніпра, кілька вулиць та проспектів у центрі.

Експерти вважають, що за кожен стовп Київ переплатив до 30% вартості. "Вартість нашого світильника, котрий відповідає всім європейським нормам, близько 10-11 тисяч гривень. А світильник, який не відповідає – його ціна близько 16 тисяч гривень", - пояснює учасник тендеру Михайло Фоменко. Він працює з другим найбільшим у світі виробником вуличного освітлення та розуміється на світильниках. Зі слів Фоменка, продукція ITW не витримала випробувань на захист від пилу і вологи – і щодо цього є запротокольовані висновки.

Учасники ринку вважають, що своїм успіхам компанія зобов’язана не стільки якісній продукції, скільки зв’язкам серед наближених до влади депутатів. "Чутки ходять, що пан Кононенко лобіює інтереси цього виробника. Чутки такі ходять, але ж документально ми не маємо підтвердження", - визнає Олександр Кудима. Коментувати ситуацію ніхто з ITW не схотів. Тим часом антимонопольний комітет скасував тенедер на освітлення вулиці Богатирська в Києві. "КиєвМіськСвітло" з цим рішенням не погоджується і буде його оскаржувати в суді.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація