Епідемічна ситуація у Києві визначається не так, як у всій Україні - Рубан
Від 1 серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину: регіони перебуватимуть у "зеленій", "жовтій", "помаранчевій" та "червоній" зонах. Те, у якій зоні перебуватиме область, залежатиме від поширення коронавірусу в тому чи іншому населеному пункті.
Київ потрапив у "зелену" зону карантину, згідно зі зонуванням, попри зростання нових випадків коронавірусу.
Про це повідомив голова управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан у коментарі "РБК-Україна".
Рубан наголосив , що епідемічна ситуація у Києві визначається не так, як по всій країні.
За його словами, розрахунки щодо епідемічної ситуації у Києві робляться на підставі постанови Кабінету міністрів, за виключенням "вогнищевих" випадків.
"Якщо ми подивимося показники Кабінету міністрів, то вони (показники Києва - прим. ред.) знаходяться у межах жовтої зони, але якщо виключити "вогнищеві" випадки - спалахи у гуртожитках та інших закладах, то місто Київ потрапляє у зелену зону", - зазначив Рубан.
Рішення щодо відповідності Києва критеріям адаптивного карантину ухвалює безпосередньо Міністерство охорони здоров'я.
Варто зазначити, що перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли п'ять днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи "зелений". Серед обов’язкових вимог - носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше однієї особи на 5 квадратних метрів, заповненість кінотеатрів - не більше, ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. Найбільш жорсткий карантин буде діяти в "червоній зоні”.
"Зелений" рівень
"Зелений" рівень епідемічної небезпеки на території всього регіону встановлюється в разі відсутності в ньому ознак регіону з широким розповсюдженням COVID-19 більше трьох днів поспіль. На території регіону з таким рівнем забороняється:
- проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі;
- здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.
"Жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень встановлюються на територіях зі значним поширенням COVID-19. Таким вважається регіон, який має одну з таких ознак.
"Жовтий" рівень
У регіоні, де встановлено "жовтий" рівень, до заборон додається відвідування сторонніми особами ряду установ і закладів соціального захисту, крім тих, які надають соціальні послуги екстрено.
"Помаранчевий" рівень
Відповідно на територіях, на яких визначили "помаранчевий" рівень до наявних заборон додаються ще наступні:
- проведення масових заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території;
- діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів; роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів, а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування, крім послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
- проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім ряду винятків;
- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів; приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території.
"Червоний" рівень
Для регіонів із "червоним" рівнем епідемічної небезпеки додатково до правил "помаранчевого" рівня забороняється:
- регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів, крім перевезення: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше 5 осіб без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобілями підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Нацполіції.
- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування, ТРЦ, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами тощо;
- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку; торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
- відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.
Водночас у регіонах з "помаранчевим" і "червоним" рівнями додатково можуть застосовуватись обмежувальні заходи, встановлені органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Тим часом у Києві 30 липня був зафіксований антирекорд - майже 200 випадків коронавірусу за добу.
Таку кількість інфікованих мер Києва Віталій Кличко пов'язує зі спалахом коронавірусу у гуртожитку Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".
Станом на 2 серпня у Києві зафіксовано 110 нових випадків COVID-19 за добу. Це на дев'ять випадків більше, ніж 1 серпня (101 інфікована особа).
Наприкінці минулого тижня очікувалося, що Київ потрапить до "помаранчевої" зони карантину після рішення Кабміну, зважаючи на епідемічну ситуацію.