Київ потерпає від задимлення: мешканці Лівого берега нарікають на сміттєпереробний завод
На підприємстві встановили онлайн камери, аби довести свою непричетність до димової завіси.
Уже кілька днів поспіль кияни потерпають від задимлення. З неділі навколо столиці горять торфовища і несанкціоноване сміттєзвалище. Вогню не видно, але кілька районів, зокрема Бориспільський, мають проблеми з чистотою повітря. І перші камені полетіли в бік сміттєпереробного заводу, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.
Гектари землі навколо Києва охоплені полум’ям. Так горять торф’яники - зверху лише димить, вогонь всередині. Чотири доби пожежники намагаються їх загасити. Торф’яні пожежі поблизу Києва зараз на площі у 8 гектарів.
Окрім торф’яників, днями горіло ще й сміттєзвалище. Київ місцями затягнуло смогом. У соцмережах мешканці одразу кількох мікрорайонів скаржаться на нестерпний сморід – потерпає Лівий берег, задимлення відчувається і в районі палацу "Україна".
Онлайн люди моніторять ситуацію. Карта рівня забрудненості атмосферного повітря на Лівому березі показує помірний рівень. Такий додаток мешканка столиці Анастасія встановила на телефон, із ним прокидається і лягає спати. Вночі каже, позначки в їхньому районі завжди червоні.
"Це відбувається вночі, щоночі з восьмої години, якраз коли машини починають звозити сміття на завод, і палять вони його саме вночі. Для тих, хто тут живе, це очевидно", - розповідає Анастасія Шаманіна.
Жінка переконана, що смердить не від пожеж, а через роботу сміттєпереробного заводу. Сюди її та усіх охочих запросили чиновники поговорити, але діалогу не вийшло.
Тут зізнаються, завод дає викиди, проте вони не перевищують допустимі норми. Ба більше, нині тут міняють фільтри і спеціально для мешканців району встановили відеокамери, аби вони онлайн могли спостерігати, хто та коли сюди звозить сміття.
"Ми вивели екран - це наша прохідна. Тут машини заїжджають, ми все вивели онлайн, можете дивитись, хто коли заїжджає, хто вивантажується", - каже директор заводу.
У КМДА пропонують зробити цілодобовий контроль з дистанційними приладами, щоб не було розмов, що вдень нічого, а вночі відбувається спалення сміття. Столична влада запевняє - небезпеки для киян немає. Концентрація шкідливих речовин в повітрі не перевищена.
Торфовища, смітники чи неякісні фільтри: поки чиновники шукають причини задимлення, медики радять щільно зачиняти вікна та частіше робити вологе прибирання в квартирі. За даними Гідрометцентру, надзвичайний рівень пожежної небезпеки протримається ще чотири дні.
Нагадаємо, загоряння лісової устілки у Чорнобильській зоні розповсюдилось на 20 гектарів - до гасіння було залучено авіацію.
Кореспондентка ТСН Алла Хоцянівська