"Британський" штам викликає захворювання, перш за все, у молоді.
У Києві фіксують критичну ситуацію із забезпеченням киснем хворих на коронавірус, а тому до 30 квітня рішення про скасування локдауну в місті точно не переглядатимуть.
Про це заявив очільник Держспоживслужби Києва Олег Рубан в інтерв'ю "Обозреватель".
Нині над вирішенням проблеми із киснем працює Департамент охорони здоров'я. За його даними, ліжковий фонд столиці офіційно сягає понад 5 500.
"Також працює Національна академія медичних наук, ці ліжка додатково забезпечуються киснем. Але ситуація із забезпеченням киснем в Києві дійсно критична", - сказав Рубан.
Рубан розповів, що за даними ЦГЗ, у Києві максимально циркулює "британський" штам коронавірусу, і 80% всіх випадків захворювання викликані саме цією мутацією. У зв'язку з цим, локдаун у Києві до 30 квітня точно не скасують. Надалі рішення будуть ухвалювати з огляду на показники кінця місяця, очікується, що ситуація піде на покращення.
"Він викликає захворювання, перш за все, у молоді, у дітей і підлітків. Реєструються випадки у людей від 20 до 40 років. Інкубаційний період цього збудника - від 3 до 7 діб. На жаль, на сьому добу у разі самолікування можуть бути ускладнення, в результаті чого потрібне складне лікування із забезпеченням реанімаційного обладнання", - зазначив Рубан.
Нагадаємо, нині в Україні зафіксували 250 випадків зараження мутованим так званим "британським" коронавірусом. Також виявлено у Полтавській області один випадок "південноафриканського" штаму.