Киянка з санкційного списку подала до суду на РНБО і Адміністрацію Президента

Киянка з санкційного списку подала до суду на РНБО і Адміністрацію Президента

Жінка збирається довести свою непричетність до обвинувачень і відновити свої права.

Киянка Ольга Калініна, яка через свою повну тезку-сепаратистку з Криму помилково потрапила в український санкційний список, подає позов на РНБО та Адміністрацію Президента. Майже рік співробітниця Інституту міжнародних відносин просила, щоби чиновники самі прибрали її прізвище з переліку, де фігурують росіяни і зрадники України, але марно, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Боже, що я буду вже казати? Настільки мене все дістало. І що я буду – благати, просити?", - каже жителька столиці. Себе вона відчуває "безпорадною" і наголошує – вимушена судитися з державою. У травні буде рік, як Ольга не може провести жодну платіжку та боїться виїхати за кордон, бо її прізвище в санкційному списку осіб, причетних до російської агресії. "Я йду до суду, терпіння більше немає. Що ще я маю зробити, от що? Нічого. Що ще треба? Санкції, відповідно до указу президента, накладено на мене на три роки. Мені що, чекати три роки?  Я тут живу, в Києві, ходжу на роботу, мене знає десятки людей", - каже жінка.

Киянка, яка помилково потрапила в український санкційний список, подає в суд на державу

Киянка, яка помилково потрапила в український санкційний список, подає в суд на державу

Санкційний перелік із 1700 осіб запроваджений щодо росіян і сепаратистів. Про те, що киянка в нього потрапила помилково, ТСН розповідала два місяці тому. На сайті президента під номером 860 розголошені її персональні дані – мовляв, Ольга Калініна працювала секретарем виборчої комісії в окупованому Криму. У мережі киянка знайшла свою повну тезку на півострові, яка справді брала участь у незаконних виборах, і наголошує, що саме з цією жінкою її й переплутали. "Подивіться, куди ми тільки не зверталися. Ось всі запити: до прем’єра, секретаря РНБО. Відповіді нагадують замкнене коло", - нарікає вона.

Ольга і редакція ТСН написали вже десятки запитів у владні структури, які складали список, але результату справді нуль: РНБО направляє у Кабмін, ті – в МЗС, далі – СБУ, а СБУ повертає назад до Кабміну. І так – рух по колу. Юристів ситуація дивує, бо абсурд обвинувачення очевидний, а допущені помилки та порушення прав людини необхідно було давно виправити добровільно і не доводити ситуацію до суду – внести зміни в указ президента чиновники, при бажанні, могли б максимум за кілька тижнів.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Наступна публікація