Кияни зустріли перше Різдво з глінтвейном і "святковим" снігом

Кияни зустріли перше Різдво з глінтвейном і "святковим" снігом

У центрі міста панувала справді святкова атмосфера.

Україна вже другий рік офіційно відзначає Різдво західного обряду разом з усім світом. На Софійській площі біля головної ялинки країни тривають масові гуляння, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кияни та гості столиці ласують солодощами та гарячими напоями, а також роблять подарунки малечі. Та радо використовує святковий сніг для ковзання та ігор, але не відмовляється і від пригощань. Щоправда, ціни на смаколики далеко не найнижчі – пряники для дітей стартують від 25 гривень, а за глінтвейн дорослим доводиться викладати 60-75 гривень. "Ми не сильно замерзли, але з глінтвейном веселіше", - кажуть покупці.

Головна ялинка країни стала епіцентром гулянь напередодні Різдва

Головна ялинка країни стала епіцентром гулянь напередодні Різдва

Відвідувачам новорічного містечка надвечір запропонували кількагодинний святковий концерт. На ньому виступив зі словом привітання секретар РНБО Олександр Турчинов. "Це, безумовно логічно, шановні мої друзі, що і в Україні ми починаємо святкувати день народження Спаса напередодні Нового року. Тому що сучасне людство святкує і рахує відлік свого часу саме з народження Христа", - сказав він.

Неподалік у костелі святого Олександра саме в той момент тривали останні приготування до свята. У соборі встановлено вертеп, який буде освячено вже цієї ночі за урочистою службою. Священики Римо-католицької церкви радіють, що тепер їх пастві спростили життя на свято – люди мають вихідний і можуть усією родиною прийти на молитву. "Католики і всі, хто святкує згідно григоріанського календаря, має вихідний день і має змогу бути в церкві – не відпрошуватися з роботи, не брати вихідний, а святкувати в повноті", - каже настоятель храму отець Станіслав.

Чимало простих киян зізнаються, що вже святкують Різдво і 25 грудня, і 7 січня, коли на цю дати випадає 25 грудня старого юліанського календаря.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Повʼязані теми:

Наступна публікація