Кияни опалюють висотки дровами, а чиновники зігрівають мешканців обіцянками

Кияни опалюють висотки дровами, а чиновники зігрівають мешканців обіцянками

Фото: pixabay.com

Щоби у квартирах було тепло - у котлах за тиждень спалюють фуру лісу.

У Києві 20-поверхові будинки опалюють дровами. І це не передові енергоощадні технології, просто іншого варіанту у жителів немає. Забудовник об'єкту не завершив, вивів гроші і втік. Інвестори вселилися у будинки, які не підключені до міських комунікацій.

Про те, скільки треба дров, аби у квартирі на горішньому, 20 поверсі, потепліло, 30 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Два дров'яні котли опалюють житловий комплекс, в якому висотки під двадцять поверхів. Щоби у квартирах було тепло - у котлах за тиждень спалюють фуру лісу.

Пані Світлана демонструє платіжку, у скільки їй обходиться тутешнє проживання. Суми вражають. 

"За 30 кв. м. я плачу 2300 в місяць, це ще опалення не було", - обурюється жінка.

Гроші мешканці сплачують не ЖЕКу, а приватній компанії. Бо іншого виходу немає.

Цей ЖК пов'язують з забудовником-втікачем Войцеховським. Об'єкт не добудував, гроші вивів і втік - скаржаться жителі. За документами люди досі  живуть не в квартирах, а на будівельному майданчику. Окремі секції хоч добудовані й заселені, але так і не підключені до міських комунікацій. Тут усе тимчасове - опалення  дровами, електроенергія від сусідньої установи Академії наук, а каналізація йде напряму у річку.

Вони не хочуть так і прагнуть, аби будинки довели до пуття. Тому об'єдналися і пішли до суду. Вже є рішення.

"Суд зобов’язав КМДА організувати добудову наших житлових комплексів – це два будинки, без додаткових затрат з людей, які вже оплатили свої квартири", - говорить один з мешканців.

У столичному управлінні ЖКГ судове рішення бачили, але виконувати його не планують.

"У рішенні апеляційного суду написано - організувати добудову. Будинки добудовані. Зараз треба зробити підключення. Підключення - це не добудова. Підключення має зробити забудовник", - зазначають там.

А якщо ж забудовника немає, то люди повинні самі найняти когось іншого, хто виконає ці роботи. Ну, звісно і заплатити за все. Мешканці проти цієї схеми, бо за житло вже все оплатили. Як вийти із цієї ситуації не знають і юристи.

"Люди вклалися, а зараз стає питання компенсаціі мешканцями всього міста, взагалі країни. Бо це носить серйозний масштаб. За моїми даними, зараз біля 300-350 тис. ошуканих родин", - говорить правозахисник.

Аби допомогти ошуканим інвесторам - в уряді створили міжвідомчу робочу групу. От її представники приїхали подивитися, як це - висотки опалювати дровами. Мешканців зігріли обіцянкою розробити спрощену систему введення в експлуатацію висоток, які покинули забудовники. Поки що ж людям, аби було тепло, залишається й надалі скидатися на дрова.

Кияни змушені опалювати 20-поверхові будинки дровами

Кияни змушені опалювати 20-поверхові будинки дровами

Так опалювати висотки небезпечно,  переказують районні пожежники. Але вони нічого зробити не можуть.

"Перевірки заборонені. Усі перевірки проводяться за письмовим зверненням фізосіб. Вони (будинки - Ред.) не здані в експлуатацію. Тому взагалі перевіряти ми не знаємо що", - говорять вогнеборці.

Те, що у будинку система опалення зроблена з порушенням протипожежних норм -  перевіряльники  бачили.  Бо сусіди з приватного сектору  часто  їх туди викликають. Дим, що валить з труби, плутають з пожежею. 

Тим часом ошукані вкладники банку "Аркада" знову перекрили Хрещатик. За словами мітингувальників, на акції протесту вони виходять з травня, але їх ніхто не чує. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що протягом двох тижнів буде запропонований алгоритм добудови житла ошуканих інвесторів.

Зазначимо, 30 листопада, окрім акції під резиденцією президента України у Конча-Заспі, вкладники банку "Аркада" у черговий раз прийшли і під стіни Офісу президента на Банковій з вимогою добудувати їхні квартири. 

Авторка: Інна Боднар.

Повʼязані теми:

Наступна публікація