Киянам пропонують обрати дерева, які висадять на Хрещатику замість посохлих каштанів-підробок

Дата публікації
Перегляди
9132
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Киянам пропонують обрати дерева, які висадять на Хрещатику замість посохлих каштанів-підробок

Фото: Олександр Соколенко /Facebook

Обрати потрібно з-поміж дев'яти дерев.

Киянам пропонують обрати з-поміж дев'яти дерев, які висадять на Хрещатику замість посохлих каштанів. Голосування стартувало, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Пропонується обрати з-поміж таких дерев: Клен, В'яз, Каштан, Дуб, Горобина, Граб, Платан, іще один Клен та Вишня Пташина - інакше Черешня. Проголосувати за них можна  на сайті "Зеленбуду".

Киянам пропонують обрати, які дерева висадити в столиці замість каштанів

Киянам пропонують обрати, які дерева висадити в столиці замість каштанів

Усі дерева можна побачити на власні очі, вони вже півроку ростуть навпроти міськради замість загиблих каштанів, які виявилися геть не італійськими стійкими Каштанами Бріоті. 285 заморських дерев 2012 року влада купила по 4 000 гривень. Коли каштани зацвіли білим, а не червоним, характерним для них цвітом, виявилося, що це звичайний Кінський Каштан по 700 гривень. "Зеленбуд" зізнається, що це і для них стало несподіванкою.

Нестійкі каштани зникли, як і надія на повернення майже двох мільйонів гривень від фірми, що продала "липові" каштани. Виконавці кажуть, що із підприємства "Професійний Садівник" узяти нічого.

"Рішення суду неможливо виконати на сьогоднішній день, оскільки відсутні майно, кошти, цінні папери, інші основні засоби. Підприємство, скоріше за все, створювалося для однієї операції", - каже в.о. керівника Обухівського міського  райвідділу Держвиконслужби Олександр Гаврилюк.

Нові показові дерева коштують уже по 19 тисяч. Їх благодійники завезли з Німеччини. До них додаються система поливу, контейнер та лавочки. Механізм зроблений так, що плівка захищає від солі, а закопаний 180-літровий контейнер постійно зрошує дерево. Поливати треба раз на два тижні.

Дендролог Юрій Клименко каже, що краще садити дерева не одразу у всі двісті тридцять лунок на головній вулиці, а поступово. І не обирати один вид. Зі списку він викреслив би Платан та В'яз. "Платани зростають поблизу струмків, якихось річок. Рослині необхідна велика кількість вологи", - каже він.

Киянка Ольга Пахар відкидає всі 9 варіантів. І пропонує свій. Дерево з Північної Америки, яке прижилося в Україні - катальпа.  Цвісти починає з травня. І його не їсть міль, як Каштан. Дає тінь із прохолодою і розносить неймовірні пахощі.

Але є недолік - саджанець катальпи не може дорого коштувати. Тобто розпилювачам бюджету буде дуже важко на катальпі заробити, каже киянка.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9132
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація