Киянам пообіцяли покращення якості послуг ЖЕКів через півроку

Киянам пообіцяли покращення якості послуг ЖЕКів через півроку

Приблизно стільки часу має піти, щоб відчути ефект підвищення тарифів.

Киянам, яких обслуговують комунальні ЖЕКи, прийшли нові платіжки на утримання прибудинкової території. Тарифи на послуги зросли в середньому вдвічі, а якість послуг поки що не покращилася, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пані Тамара показує свою нову квитанцію – суму в ній вона виправила і планує платити по-старому. "Вони нам 350, я написала 184,14. За що підвищувати, якщо в нас нічого не робиться?", - не розуміє киянка. У будинку немає двірника, прибирати територію має переїзна бригада, але її бачили раз. Тому майданчик загрібають самі – усі гуртом. У під'їздах облуплені стіни, зламані поруччя – ремонту не було 20 років. Люди написали листи до керівника компанії і до міської адміністрації з вимогою: спочатку нормальне обслуговування – потім підвищені тарифи.

Кияни отримали нові платіжки на утримання прибудинкової території

Кияни отримали нові платіжки на утримання прибудинкової території

Подорожчання торкнулося 8 тисяч столичних будинків, які обслуговують комунальні компанії. За риторикою міської влади, це нарешті обґрунтована ціна і тепер ЖЕКи запрацюють нормально. "Ціни на паливо зросли втричі, електроенергія зросла в шість разів, заробітна платня теж зросла мінімум вдвічі. Ми прийшли до того, що той існуючий тариф не дозволяв нам ані 20 видів послуг, ані 10, навіть 3 якісно виконувати. Сьогодні після коригування тарифу виникає момент, коли ми можемо спитати за прибирання", - твердить заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Послуги ЖЕКи надаватимуть ті самі, хіба тепер мають розділити прибирання сходових клітей і двору, якщо вдасться знайти для цього людей. "З підвищенням тарифу до мене прийшло шестеро людей. Це дуже мало. Щоб мити під'їзди чоловік 100-150 ще треба набрати. Неможливо за день підняти тариф і наступного дня покращити послугу. Повинен пройти певний проміжок часу. Ну, хоча б півроку – поки наберуться люди на роботу, поки розкачаються, поки закупимо щось", - пояснює керівник компанії-управителя Арсен Крикун.

За місяць із новими тарифами у дворах киян майже нічого не змінилося. Двірники за мінімальну зарплату і миють під'їзди, і метуть двори. Комплект реманенту – один на три будинки. "Нам нічого не видають. Мені жилетку видавали, але в ній спекотно", - кажуть працівники комунальної служби. І тільки в одному з відвіданих журналістами дворі змогли похизуватися змінами – там пофарбували паркан, прибрали у підвалі та провели дезінфекцію. Із новими тарифами мешканець будинку пан Олександр цього не пов'язує. "Це пов'язано з тим, що сюди приїздив канал 1+1", - вважає він. Місяць тому журналісти знімали цей будинок, коли розповідали про майбутнє підвищення тарифів. Делегація з ЖЕКу приїхала туди вже через день.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація