Киян запрошують долучитись до акції "День без поліетилену"

Киян запрошують долучитись до акції "День без поліетилену"

Фото: УНІАН

Мета акції, яка пройде 3 липня, – сформувати нову екологічну поведінку.

У п’ятницю, 3 липня, в рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів киян та гостей столиці запрошують  приєднатися до акції «День без поліетилену» (International Plastic Bag-Free Day).

Про це повідомив в. о. начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко, йдеться на сайті КМДА.

"Маємо чудову пропозицію – цього дня треба спробувати обійтися без пластикових пакетів, яким давно є альтернативні варіанти у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, сіток, що називають "авоськами". Стильно та екологічно. Інформуйте друзів, викладайте фото в соціальних мережах, просувайте ідею екологічного способу життя", – зазначив Савченко.

Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, у повсякденному житті застосувати модель поведінки, притаманну для жителів ЄС, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому щорічно до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, зокрема, й поліетиленових пакетів. А в середньому період розкладання одного пакету становить 100-200 років.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 2051-1, у якому йдеться про заборону реалізації пластикових пакетів товщиною до 50 мкм і оксо-розкладних (оксо-біорозкладних) пластикових пакетів на території України з 1 січня 2022 року. Згідно з проєктом, заборона не поширюється на надлегкі пакети (товщиною до 15 мкм) шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з бічними складками) і довжиною до 450 (з ручками), що використовуються як первинна упаковка свіжої риби, м’яса і продуктів з них, сипучих продуктів та льоду.

Законопроєкт передбачає, що пакети, які не відповідають вимогам, і залишаться до 1 січня 2022 року, повинні бути утилізовані за рахунок об’єкта господарювання, який їх придбав.

Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський виступає за обмеження обігу пластикових пакетів. Під заборону підпадає і поширення оксорозкладних пластикових пакетів. Адже їхні домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, що легко потрапляє в довкілля та воду, а це становить велику загрозу здоров’ю людини. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація