У військовий шпиталь прийшли здати кров близько 30 людей, але там кажуть, що поки їхні банки крові наповнені і цього вистачить на кілька днів.
У Києві містян закликають здати кров.
У КМДА повідомили, де це можна зробити.
Стати донором може будь-який дієздатний громадянин віком від 18 років, який пройшов відповідне медобстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ. При собі треба мати паспорт, або інший документ, який посвідчує особу.
Як повідомляє кореспондент ТСН, у військовий шпиталь прийшли здати кров близько 30 людей. Але там кажуть, що поки їхні банки крові наповнені і цього вистачить на кілька днів. Тож поки не потребують, адже зберігати кров із залишком не буде можливості. Натомість кажуть, що потрібні донори у Чернігові і у Харкові. Лікарі нагадують, що є особливі правила перед здачею.
Перед здачею крові донор повинен дотримуватись правил:
- за 72 години не слід приймати ліки, які розріджують кров (аспірин, аналгін)
- за 48 годин не можна вживати алкогольні напої
- за 2 години до донації утриматись від паління
- перед донацією потрібно приймати легку їжу (утриматись від вживання смаженого, гострого, солоного, копченого, виключити з раціону банани, яйця, молочні продукти та масло)
Здати кров у Києві можна за адресами
▪️ правий берег:
- вул. Максима Берлінського, 12 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові та компонентів крові: плазма, тромбоцити,
- вул. Миколи Пимоненка, 8 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові,
▪️ лівий берег:
- вул. Петра Запорожця, 26 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові.
Попередній запис не потрібен.
Додаткову інформацію можна дізнатися за телефонами: 044-465-43-63 (Пимоненка, 8); 093-158-47-55 (Петра Запорожця, 26); 093-199-34-16 (Берлінського, 12).
Зазначимо, що в ніч проти 24 лютого Росія завдала ударів по Україні, вибухи лунають в населених мирними жителями містах та селах.
Під ранок 24 лютого Україна закрила небо для польотів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що на всій території України вводиться воєнний стан.
Водночас у МВС закликають зберігати спокій та запевняють, що ударів по житлових будинках та цивільній інфраструктурі не очікується.
Читайте також: