Для шумозахисних насаджень треба рослини з низькою кроною і широким листям.
Проєкт Генерального плану Києва передбачає реконструкцію та створення нових бульварів, а також шумозахисних насаджень уздовж залізниці. Найефективніші в шумозахисті багатоярусні насадження, коли крони знаходяться на різній висоті, а рослини здатні очищати повітря від пилу.
Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».
Перелік вулиць, де передбачено реконструювати або створити нові бульвари:
- просп. Голосіївський;
- просп. Любомира Гузара;
- просп. Перемоги;
- вул. Щусєва;
- вул. Вишгородська;
- вул. Кирилівська;
- вул. Богатирська;
- вул. Оноре де Бальзака;
- вул. Маяковського;
- вул. Харківське шосе;
- просп. Оболонський;
- просп. Р. Шухевича;
- просп. Броварський;
- просп. Соборності;
- просп. Ю. Гагаріна;
- просп. Бажана;
- бульв. Перова.
"Загалом проєктанти запропонували упорядкувати зелені насадження навколо будинків, дитсадків, шкіл, промпідприємств, вздовж доріг", - йдеться у повідомленні.
Запланували інвентаризацію та реконструкцію вуличних насаджень, що перебувають у незадовільному санітарному стані, зі створенням біологічно стійких та шумозахисних зелених насаджень на площі 150 га.
Для шумозахисних насаджень повинні добиратися такі породи дерев і чагарників, що стійкі до тривалих шумових впливів, швидко ростуть, є димогазостійкими, мають густу крону, широке листя і низький штамб (нижню ділянку стовбура від кореневої шийки до перших гілок).
Крім того, проєктом Генплану Києва заплановано створити ефективні шумозахисні насадження уздовж залізниці (шириною 25-30 м) для зменшення впливу шуму на територію житлової забудови та формування екологічного коридору в межах міста.
Нагадаємо, вчені виявили, як пластик проникає у рослини і шкодить їм.