Київських підприємців оштрафували на 700 тисяч гривень за неприбраний вчасно сніг

Київських підприємців оштрафували на 700 тисяч гривень за неприбраний вчасно сніг

Фото: Reuters

Протоколи оформлювалися на відповідальних осіб, які не забезпечили прибирання довіреної їм території.

Із Києва вивезли 14 тисяч тонн снігу, і хоча комунальники вважають, що впоралися з наслідками стихії, прості містяни іншої думки. У перший робочий день тижня стало очевидно, що за вихідні розчистили не всі автошляхи, а винуваті в більшості випадків самі водії, котрі покидали машини на узбіччях, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Дарницькому районі автовласники хутко перетворили розчищену дорогу на парковку, тому з шести смуг проїзними лишилися хіба півтори. Ситуація дуже поширена у всьому місті, і це одна з причин, чому в понеділок уранці та ввечері транспорт зупинявся у суцільних заторах.

Кияни вважають, що скаржитися ЖЕКу на кучугури снігу марно

Кияни вважають, що скаржитися ЖЕКу на кучугури снігу марно

Чиновники пояснюють, що прибирання снігу забезпечили скрізь, а якщо в чиємусь дворі до снігу ніхто навіть не торкався – то це проблема жеку або ОСББ, які не виконали своїх обов’язків. Біля ж крамниць прибирати мусили власники-підприємці. У крайньому випадку незадоволеним радять телефонувати на гарячу лінію КМДА. Столична влада каже, що вже складено 450 протоколів на порушників норм прибирання території. Загальна сума штрафів перевищує 700 тисяч гривень.

Тим часом у Солом’янському районі люди ледь сунуть по нечищених дворах та переходах, а в гарячу лінію та штрафи не вірять. "Ну, добре, запишуть вони нас, і що далі?", - кажуть прості перехожі та розповідають про негативний досвід звернень на інші гарячі лінії комунальників. Серед інших причин відсутності скарг називають брак свого часу, тому плакатися про кучугури на своєму шляху лишається тільки журналістам.

Київські ж посадовці переймаються іншою проблемою: на їхню думку, небезпеки тепер слід шукати не під ногами, а над головою. Збивати бурульки вже виіздять бригади комунальників, надзвичайників та навіть зеленбудівці. Однак їхніх зусиль усе одно не вистачає, аби убезпечити такий мегаполіс, як Київ. Тому громадян закликають не забувати про загрозу своєму життю та здоров’ю – і триматися подалі від будинків, із яких можуть упасти льодові брили.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація