Кількість охочих вакцинуватися від кору в Києві зросла вп’ятеро

Кількість охочих вакцинуватися від кору в Києві зросла вп’ятеро

Фото: УНІАН

Медики попереджають, що відсоток щеплених усе ще далекий від європейського рівня.

У столиці протягом одного дня вакцинували від кору вп'ятеро більше дітей, ніж зазвичай. Батьки, які пропустили чи проігнорували вчасне щеплення, надолужують згаяне, а школи й садочки почали перевіряти дитячі медичні довідки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хтось пояснює пропуск вчасної вакцинації збитим графіком через інші хвороби, а хтось просто злякався можливої епідемії – так чи інакше, роботи столичним лікарям і медсестрам додалося. Нині дітей безкоштовно вакцинують бельгійською сироваткою, один флакон котрої розрахований на двох пацієнтів. Термін придатності препарату спливає в 2019 році, вакцину після відкриття зберігають у холодильнику зі спеціальним температурним режимом не довше 6 годин. Лікарі кажуть, що змушувати нікого не можуть, але створили всі умови та чекають на свідомих батьків і їх діток.

У столиці проти кору вакцинували вп'ятеро більше дітей, ніж зазвичай

У столиці проти кору вакцинували вп'ятеро більше дітей, ніж зазвичай

Ненормальною вважає ситуацію з прогалинами в щепленнях керівник МОЗ Уляна Супрун. "Це є велика трагедія в країні європейській, де ми повинні мати більше 95% щеплення від кору. Є вакцини, вони нормальні, які вакцинуються по цілому світі", - каже вона. Наразі, за словами очільниці системи охорони здоров’я, навіть у найбільш вакцинованих областях рівень далекий від оптимального та тримається на рівні 80%. Тим часом нові випадки захворювання на кір фіксують на Одещині, Херсонщині та Закарпатті.

Як повідомлялося, у столиці посилили заходи безпеки через спалах кору, тож тепер невакцинованих дітей протягом місяця не пускатимуть на навчання. Тим часом роботу кабінетів вакцинації подовжать навіть на вихідні дні. Превентивні заходи діятимуть щонайменше місяць, але карантин поки не оголошуватимуть. Адвокат Андрій Турій підтвердив, що влада має право не пускати на навчання дітей, які не мають щеплення. Водночас керівник МОЗ Уляна Супрун наголосила, що в Україні немає епідемії кору, але батьки повинні прищепити своїх дітей.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Наступна публікація