Карантин в Україні: деякі кінотеатри почали продавати квитки на майбутні сеанси

Карантин в Україні: деякі кінотеатри почали продавати квитки на майбутні сеанси

Карантин в Україні: деякі кінотеатри почали продавати квитки на майбутні сеанси

Використати придбані квитки можна буде тоді, коли кінотеатри запрацюють.

Попри послаблення карантинних обмежень кінотеатри досі залишаться зачиненими. Деякі заклади почали вже продавати квитки на сеанси, скористатися якими можна буде згодом. Прокатники кажуть, що фільми для показів є, але ж кінотеатри не розуміють, як працювати в нових реаліях. 

Про це йдеться у сюжеті Сніданок з 1+1.

Кіно – є. Прокатники вже готові давати кінотеатрам матеріал. "У нас готові чотири релізи досить великі, на які ми робимо ставки. Ми одразу готові стартувати. Це і українські стрічки – "Розфарбоване пташеня" Вацлава Маркоула, яка брала участь на кінофестивалі у Венеції, і французькі, корейські фільми, які ми купували раніше. Вони готові до випуску", - розповів український продюсер та кінодистриб'ютор Денис Іванов.

Деякі кінотеатри почали продавати квитки наперед. Ви купуєте їх трохи дешевше, ніж він коштує зазвичай, і відвідуєте будь-який сеанс після відкриття кінотеатру. Така ініціатива працює в тому ж "Жовтні". Це один зі способів зібрати кошти, на які кінотеатр купує лікарям засоби захисту. 

Як спосіб наповнити бюджет установи представник "Жовтня" Людмила Горделадзе метод не визнає: "Кредити треба брати у кредитних організацій, тобто у банків. Якщо ви знаєте точно, що ви можете повернути ці кошти. Банки саме для цього і мають кредитувати. Це моє ставлення до цієї ініціативи, яку вже багато хто використовує. Але це, я вважаю, що це просто істерика".

Вона додає, що відкриватись поки немає сенсу. Кінотеатри не знають як їм працювати в нових реаліях. "Українських протоколів поки що немає. Безумовно, такі невеличкі зали, які в нас там є і які працювали дуже прибутково, вони будуть обнулені", - наголосила  Людмила Горделадзе.

Як сфера кіно та кінотеатри житимуть після карантину — пряме включення

Як сфера кіно та кінотеатри житимуть після карантину — пряме включення

Кіно буде щонайкраще від липня, а,  можливо й ще пізніше. Про це на своїй сторінці соцмережі написав нардеп Олександр Ткаченко. Він також вважає, що відкриття кінотеатрів найближчим часом зажене сферу в збитки. "Відкриватись на 10% чи 20% потужностей теж достатньо непросто, оскільки обслуговувати власне оренду кінотеатрів і люди мають працювати на 100%", - наголосив депутат. 

Кінотеатрам допоможе держава. За словами Ткаченка, нардепи будуть розглядати перший закон з пакету допомоги культурі та креативним індустріям. Утім, цього не достатньо. "У нас будуть інші закони. Наприклад, запровадити семивідсотковий ПДВ на культурні послуги. Так само ми передбачаємо запровадження системи грантів для креативних індустрій для того, щоб можливо було за рахунок державних коштів допомагати індивідуально і інституціонально креативним індустріям в цей непростий для них час", - розповів Олександр Ткаченко. 

Хочу нагадати, що пандемія коронавірусу відтермінувала дуже багато світових кінопрем’єр. Приміром, "Бетмена" з Робертом Патінсоном перенесли на жовтень 2021-го. Наступна частина "Дивожінки" переноситься з червня на серпень цього року. Студія Disney відклала знімання "Русалоньки", "Пітера Пена" та "Один вдома". Перенесена прем’єра фільму "Мулан". З квітня на листопад перенесено прем’єру 25-го фільму про Джеймса Бонда «Не час вмирати». "Форсаж 9" пандемія взагалі відкинула на рік вперед – від травня цього року на квітень наступного.

До слова, разом із послабленням карантину починають працювати автокінотеатри. За словами працівника прокатників Дениса Іванова, такі кінотеатри до нього вже звертались. Звісно, великих прем’єр на таких сеансах, на жаль, ми не побачимо. Але подивитись те, що ви пропустили у великому прокаті не так давно – можна. Наприклад, Денис говорив про корейський фільм "Паразити" - це тріумфатор цьогорічного "Оскара", і фільм "Зелена книга", який також добре зустріли кінокритики.

Кореспондент Сніданку з 1+1 Антон Пшеничний.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація