Карантин у Києві: столичний метрополітен може відновити роботу, але з обмеженнями

Карантин у Києві: столичний метрополітен може відновити роботу, але з обмеженнями

Фото: УНІАН

Мер міста заперечив можливість відновлення роботи підземки.

Метрополітен Києва, який зачинили через посилення карантину, може частково відновити роботу. Оскільки громадський транспорт, який обслуговує громадян замість підземки, не справляється із навантаженням.

Про це повідомив секретар Київської міської ради Володимир Прокопів.

"Закриття метрополітену для міста є величезною проблемою. Це дає додаткове навантаження на громадський наземний транспорт, який не справляється із навантаженням. Депутатський корпус зараз розробляє спецзаходи, які повинні вжиті для того, щоб метро в обмеженому режимі, але все-таки запрацювало", - сказав він.

Для цього, за його словами, місцеві депутати мають звернутися до Кабміну з проханням внести зміни до постанови про обмеження пасажирських перевезень. А також потрібне рішення Київради щодо оплати цього проїзду.

Крім того, у столиці існує ще одна проблема, що чимало медперсоналу київських лікарень їздять на роботу з сусідніх областей і вони не можуть бути відсутніми на робочому місці.

"Ці люди критично необхідні нам на своїх робочих місцях. Через це ми також розробляємо програму для "Київпастрансу", аби місто змогло забезпечити підвіз цих людей на роботу і вони забезпечували життєдіяльність міста", - зазначив Прокопів.

Тим часом, міський голова Києва Віталій Кличко в ефірі "Українського радіо" заперечив можливість подібного рішення.

"Ті люди, які заявляють про це (відновлення роботи метро - ред), не є фахівцями, не є відповідальними за транспортну галузь. Це перше. По-друге, це може бути персональна думка, яку вони виражають, але в жодному разі не мудре, зважене рішення", - сказав Кличко.

Міський голова визнав, що жоден наземний транспорт не замінить метрополітен, але запроваджені обмеження необхідні, щоб недопустити розповсюдження вірусу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. 

Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.Того ж дня ввечері у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус. На наступний день стало відомо про ще сім нових випадків зараження коронавірусом - один із них у Київській області, а інші у Чернівецькій. За день до того на Буковині померла жінка, яка чекала результатів аналізів на COVID-19. Уже після її смерті діагноз підтвердився, таким чином кількість померлих в Україні від коронавірусу зросла до 2 осіб.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація