Обмеження на проведення масових заходів та карантин через коронавірус у навчальних закладах триватиме три тижні.
Через карантин і припинення навчального процесу у Києві від 16 березня на телеканалі "Київ" будуть показувати телеуроки.
Як повідомляє Департамент освіти і науки КМДА, для цього телеканал відводитиме дві години ефірного часу.
Зазначається, що насамперед телеуроки будуть проводитися для учнів випускних 9-х та 11-х класів. У ефір виходитиме чотири уроки з різних предметів, тривалістю по 30 хвилин.
Додатково для вивчення окремих тем з української мови та математики учням 11 класів будуть організовані щотижневі вебінари.
Також у столичному Департаменті додали, що 12 березня для вчителів проведуть вебінар щодо організації дистанційного навчання, а також вебінар "Як навчатися дистанційно? Відкриті ресурси" буде проведено для учнів 5-11 класів.
Окрім цього Інститут післядипломної педагогічної освіти створив каталог електронних освітніх ресурсів для учнів та вчителів urok.ippo.kubg.edu.ua.
Для учнів 5-9 класів на сайті kievoit.ippo.kubg.edu.ua розміщено уроки з курсу інформатики, в тому числі профільного рівня навчання інформатики для 10-11 класів з програмування.
На сайті "Столичний центр відкритої освіти" - vo.ippo.kubg.edu.ua розміщено відкриті електронні освітні ресурси для дистанційного навчання учнів.
Більше того, Департамент освіті КМДА пропонує закладам освіти різні форми дистанційного навчання:
Асинхронне навчання
Учасники освітнього процесу не спілкуються у режимі реального часу, а обговорюють окремі етапи роботи через інтернет-ресурси та інші засоби дистанційної комунікації:
- е-mail листування учителя і учнів;
- навчання на платформах соціальних мереж (Google+, Facebook тощо - створюється окрема група (коло, спільнота), на якій учитель розміщує навчальні матеріали).
Синхронне дистанційне навчання
Вимагає від учасників навчального процесу одночасної присутності у віртуальному середовищі хмарного сервісу або програми:
- Skype;
- GoogleTalk;
- спільні документи.
Як відомо, мер Києва Віталій Кличко оголосив, що із 12 березня через коронавірус у столиці запроваджують план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть попередньо до кінця березня.
На карантин закриваються дитячі садки та школи. Крім того, буде обмежено проведення масових заходів. Це стосується і концертів, конференцій, кіносеансів та інших заходів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Наразі у Києві на грип та ОРВІ захворіло: дітей– 9 144 (зростання на 3,9%), дорослих – 5 055 осіб (зростання на 2,1%). До медичних закладів шпиталізовано 267 осіб, із них 207 – діти.
Пізніше, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
В Україні 3 березня зафіксували перший та поки єдиний випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні.