Карантин у Києві. Розважальні заклади зачинені, в кафе мало людей, а черги в супермаркетах не зникли

Карантин у Києві. Розважальні заклади зачинені, в кафе мало людей, а черги в супермаркетах не зникли

Фото: ТСН.ua

Звичні розваги вікенду в мегаполісі - кіно, театри, музеї - тепер під забороною.

Столиця звикає до нової реальності. Кияни почали отримувати смс-повідомлення від Мінздоров'я із закликом залишитись вдома. І, схоже, МОЗівську агітку містяни сприйняли серйозно.

Це дуже легко помітити по Хрещатику - головному прогулянковому майданчику у вихідні. Там людей геть обмаль. Навіть велетенські мультяшні ляльки, в своєрідних масках, не підходять обійматися, пам'ятаючи про відстань в один метр. А поодинокі сміливці з загрози кепкують, щоправда озброюються антисептиками. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Звичні розваги вікенду в мегаполісі - кіно, театри, музеї - тепер під забороною. За порушення карантину - штрафи та навіть кримінальна відповідальність. І судячи зі всього, бізнес поставився до цього дуже серйозно. В торговельно-розважальних центрах вихідного дня закриті розважальні зони. Фудкорти працюють, але охочих поїсти обмаль. У закладах, де раніше був аншлаг тепер порожньо.

Медпрацівники будь-якої миті готові перевірити температуру, скрізь поставлені дезінфікувальні засоби - так звані санітайзери та розвішані пам'ятки, як вберегтися від коронавірусу.

Ще один індикатор народного спокою - супермаркети та базари. Тут усе стабільно. Люди роблять продовольчі запаси. І на сьогодні це, мабуть, найбільший епіцентр потенційного зараження. Бо продавці тут беруть брудні гроші, тут же тягнуть пальці до рота, аби наслинити їх, відкрити пакет для поодиноких покупців.

І ось тут важливо зрозуміти, кожна людина, яка ігнорує вимоги карантину, наражається на смерть і потенційно стає вбивцею. Легковажність тут надто небезпечна штука.

Наскільки серйозно українці поставились до вимог карантину

Наскільки серйозно українці поставились до вимог карантину

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація