Капремонти будинків за принципом співфінансування: скільки грошей треба збирати мешканцям Києва

Автор
Інна БоднарІнна Боднар
Дата публікації
Перегляди
930
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Капремонти будинків за принципом співфінансування: скільки грошей треба збирати мешканцям Києва

Фото: УНІАН

Для участі у програмі співфінансування слід зібрати збори й обрати ініціативну групу, яка вже йтиме з протоколом до комунального підприємствва.

У Києві цьогоріч капітальні ремонти проводитимуться лише за програмою співфінансування. Тобто, якщо у вашому будинку тече дах, то щоб його  відремонтували, вам слід зібрати 10% від вартості робіт. А якщо капітального  ремонту потребує під'їзд, то його мешканцям слід профінансувати 30% робіт. 

Хто має збирати ці гроші — 29 січня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пані Наталя всього кілька місяців тому оселилася у будинку, якому уже за 40 років. Лікарка за фахом вжахнулася скільки болячок у цієї будівлі: обвалені стіни, двері, які не зачиняються, зламані кнопки на поверхах та протікання даху. 

Жінка взялася лікувати під'їзд. З власної кишені заплатила за ремонт дашка і засипала листами усі комунальні органи. Бо ж на папері на їхній будинок витрачаються чималі суми. За її словами, хоч мешканці і витрачаються на прибирання, самої прибиральниці ніколи не бачать.

Чому ж гроші витрачаються, а результатів не видно. В експлуатаційній дільниці все під замком і спілкуватися відмовляються. Нікого не впускають і в районній керуючій компанії. Але для ТСН зробили виняток і відповіли, що їм ще й мешканці заборгували. 

"Щороку ми виконуємо роботи більше, ніж вони збирають на рік (грошей. - Ред.)", - сказала директорка керуючої компанії Святошинського району Ольга Козюберда. 

З коштів, що люди платять за утримання будинку, виконуються лишень поточні ремонти. А от на капітальні роботи слід скидатися ще. 
Цьогоріч у столиці капремонти проводитимуться лише через програму співфінансування.

Так, на капітальний ремонт підїзду люди мають зібрати 30% вартості робіт; аби відремонтувати мережі — 15%;  на капремонт даху — 10%, а щоби оновити ліфт, то мешканцям слід нашкребти 5%

Брати участь у програмі співфінансування може як увесь будинок. так і окремий підїзд. Для цього слід зібрати збори, обрати ініціативну групу, яка вже йтиме з протоколом до комунального підприємства. А потім вже буде оцінка — що слід виконати та яку суму людям треба зібрати. Як повідомили у КМДА, цього року на програму співфінансування виділили понад 200 млн грн.

Мешканці інших під'їздів цього будинку бідкаються, що ЖЕК тільки годує обіцянками, зокрема й про ремонт даху, але відтоді минуло півтора року. Про те, що дах можна капітально відремонтувати, але треба частково скинутися, одна пані миттєво відрізала, що грошей не здасть.  

Від кого ж чекати допомоги у тих будинках, де люди не схочуть чи не зможуть скинутися 

"Якщо ти вирішуєш нічого не робити, бо відповідь – ні, це також відповідь, отже тобі доведеться терпіти увесь цей дискомфорт у будинку, що розвалюється і ніхто тобі не допоможе, бо це, по-перше, твоя власність", - каже юристка Марія Остапчук. 

Пані Наталя це розуміє і впевнена, що вона згуртує мешканців для проведення капітального ремонту. Але ще хоче добитися, аби ЖЕК справді виконував роботи, на які списує чималі суми. Для повного ж оздоровлення будинку, каже, варто б створити ОСББ, але поки що аж така ініціативна людина у будинку не знайшлася. 

У Києві капітальні ремонти в будинках проводитимуться тільки за програмою співфінансування

У Києві капітальні ремонти в будинках проводитимуться тільки за програмою співфінансування

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
930
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація