Кандидат у мери Києва Андрій Пальчевський може виявитися політичним проєктом Вадима Столара — ЗМІ

Кандидат у мери Києва Андрій Пальчевський може виявитися політичним проєктом Вадима Столара — ЗМІ

Фото: УНІАН

Кандидат в мери Києва Андрій Пальчевський може виявитися політичним проєктом одіозного нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара, якого називали "смотрящим" за будівельним ринком столиці.

Про це йдеться в матеріалі "Вестей" "Схеми: Пальчевський і тінь Столара. Хто і навіщо просуває телеведучого і власника медлабораторії в мери Києва".

"Вести" називають політичне партнерство Пальчевського та Столара взаємовигідним: Столар може фінансувати виборчу кампанію Пальчевського, щоб повернути колишній вплив на столичну мерію. "В останні роки вплив Столара на столицю помітно скоротився. Мабуть, Столар хоче повернути владу над столицею, а для цього немає способу, надійнішого, ніж завести в Київраду "свого" мера", — пише видання .

Пальчевський проводить одну з наймасштабніших і найдорожчих рекламних кампаній. На ринку його витрати на зовнішню рекламу, просування онлайн і в медіа оцінюють в десятки тисяч доларів. Штаб Пальчевського підозрювали в фальсифікації рейтингу, підготовленого компанією "Інтер-Акція". Згідно з ним, кандидат нібито набирає 22%. У ЗМІ потрапила інформація, що фейковий рейтинг обійшовся в $25 тис. На його просування в фейсбуці витратили ще не менше $10 тис.

Пальчевський також регулярно з'являється в ефірі телеканалів лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука. "Пальчевському створюють імідж безкомпромісного правдоруба і експерта з усіх питань. В прайм-тайм він коментує буквально все: від протестів в США до місцевих виборів", — пишуть "Вести".

Відповідно до більшості соцопитувань, рейтинг Пальчевського становить 9-12%, в перегонах кандидатів у мери Києва він на другому місці. За даними видання, мета Столара — вивести Пальчевського до другого туру і отримати голоси виборців, чиї кандидати програють у першому. "Для цього є два місяці і необмежені фінансові ресурси", — йдеться в матеріалі.

Андрій Пальчевський — кадровий військовий Росії, в 1990-х служив в Лаосі, балотувався до Держдуми РФ від Партії шанувальників пива. На початку 2000-х повернувся до Києва, заснував приватну медичну клініку "Євролаб". У березні клініку звинуватили в спекуляції на паніці навколо пандемії COVID-19: тут продавали ПЛР-тести за 16 тис. грн і, за даними СБУ, могли приховувати виявлені факти інфікування. У 2010 році Пальчевський був призначений першим заступником міністра у справах сім'ї, молоді та спорту в Кабміні Миколи Азарова.

12 серпня волонтер Роман Синіцин опублікував відео за участю кандидата. За словами Синіцина, той був у стані алкогольного сп'яніння, чіплявся до відвідувачів бару на Ярославському Валу і намагався влаштувати бійку.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вибори
Наступна публікація