Із яблуками та добрими справами: як у київських храмах відсвяткували Преображення

Із яблуками та добрими справами: як у київських храмах відсвяткували Преображення

У Михайлівському монастирі влаштували свято для дітей з інвалідністю.

Яблучний спас християни східного обряду відзначили богослужіннями та освяченням фруктів. А в Києві в Михайлівському соборі для незвичних діток улаштували концерт і майстер-класи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ранок свята Преображення біля Володимирського собору розпочався з довжелезних черг. Тисячі вірян у свято прийшли на святкову літургію. Опісля віряни виходять на вулицю, щоб освятити городину та садовину – найбільше, яблука і виноград. Преображення, Яблучний спас, спас на горі – це лише найпопулярніші назви цього свята. Отець Ігор, який кропить людей свяченою водою, пояснює, що це одне з перших свят урожаю. "Преображення Господнє, де Господь на горі Фавор преобразився, показавши ученикам свою славу, як Син Божий", - каже священик.

Літургії та освячення оберегів: християни східного обряду відзначають Преображення Господнє

Літургії та освячення оберегів: християни східного обряду відзначають Преображення Господнє

У Михайлівському соборі центр реабілітації дітей з інвалідністю зорганізував для вихованців особливе свято. "Для того щоб діти могли позайматися з педагогами, а батьки – зайти в церкву, помолитися, посвятити яблука", -каже заступник директора центру Віктор Сальков. Спочатку дітлахи пригощають однолітків та інших вірян пирогом із яблук, який спекли власноруч, а потім йдуть розважатися. Дехто робить малюнки на обличчі та руках, інші мчать до дерева бажань. Для їх здійснення треба вирізати яблуко з паперу, розфарбувати його та написати мрію. Після цього діти збираються робити ляльки-мотанки, які планують передати бійцям в АТО. "Бійці охороняють нас наш мир, а янголи-охоронці наших маленьких вихованців мають охороняти їх", - пояснюють цю ініціативу.

Як уже повідомлялося, 19 серпня святкується Яблучний Спас (Свято Преображення Господнього), а також День пасічника. Щоправда, ця субота для багатьох українців робоча – через перенесення робочого дня із п'ятниці, 25 серпня, аби на святкування Дня Незалежності було чотири вихідні поспіль.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація