Із фасаду Київського університету зняли барельєф на честь організатора Голодомору

Із фасаду Київського університету зняли барельєф на честь організатора Голодомору

Лише зараз меморіальну дошку демонтували – після розголосу в ЗМІ.

Із фасаду будівлі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка демонтували меморіальну дошку на честь Володимира Затонського, який був одним з організаторів Голодомору 1932-1933 років. Про це повідомляє Радіо Свобода із зазначенням того, що це відбулося наступного дня після публікації статті про шанування вишем пам’яті Затонського на 27-му році Незалежності України під час дії закону про декомунізацію.

Вже вранці 23 листопада на місці демонтованої меморіальної дошки була велика дірка у стіні, яку заліплювали робітники.

Володимир Затонський – більшовицький партійний і державний діяч, один із виконавців Голодомору-геноциду в Україні. Він також керував демонтажем мозаїк і фресок Михайлівського Золотоверхого монастиря та був причетний до русифікації України.

Раніше в Центральному державному архіві знайшли хліб, який їли українці в Голодомор. Припускають, що його основа – це жолуді та картопляне лушпиння. Шматочки випадково виявили робітники архіву у старій кримінальній справі. Радянські слідчі долучили хліб, як доказ антирадянської агітації, у якій звинуватили  киянина Олексія Сорокіна.

"Ти приніс мені яблуко?" - Другий відеоролик до 85-х роковин Голодомору

"Ти приніс мені яблуко?" - Другий відеоролик до 85-х роковин Голодомору

Повʼязані теми:

Наступна публікація