Із димовими шашками та гучними закликами: як минув у центрі Києві масовий протест ошуканих інвесторів "Аркади"

Із димовими шашками та гучними закликами: як минув у центрі Києві масовий протест ошуканих інвесторів "Аркади"

Фото: Фото Олени Гущик/ ТСН (https://tsn.ua/)

Масові акції минули під офісом забудовника, Офісом президента, Кабміном та КМДА.

У центрі Києва 29 травня масово протестували ошукані вкладники банку "Аркада". Люди інвестували гроші в квартири від банку, але вже кілька років не можуть отримати ключі від свого житла. І нині вони вимагали реакції влади та відновлення будівництва житлових комплексів, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одна з ошуканих, киянка Ірина разом із чоловіком, каже, що забудовник не виконав своїх зобов'язань, внаслідок чого будівництво зупинилося. Однокімнатну квартиру вони купили ще у 2017 році. Майже мільйон гривень назбирали кредитами. Гроші виплатили повністю, втім підрядник роботи в термін виконати не встиг.

А тому вранці щонайменше дві тисячі обурених інвесторів зібралися біля будівлі "Аркада", якому Кабмін доручив завершити будівництво цього року. Під час мітингу в середмісті столиці громадяни на знак протесту встановили туалет, палили димові шашки, а також били каструлі.

Обурені інвестори ЖК улаштували протести в центрі Києва через квартири від банку "Аркада"  

Обурені інвестори ЖК улаштували протести в центрі Києва через квартири від банку "Аркада"  

"Ми живемо в "Евриці". Ми в грудні мали заселитися, а зараз травень. Нас обманюють", - заявляє учасниця мітингу Галина.

До обурених людей за годину вийшла представниця банку, яка запевнила, що вони також буцімто зацікавлені віддати громадянам ключі від помешкань.

"Я вас дуже прошу потерпіти. Ми також зацікавлені в тому, щоб віддати вам ключі", - висловилася вона.

Після цього ошукані кияни пішли до будівлі Національного банку, згодом під Офіс президента, Кабінет Міністрів і наприкінець - до КМДА. Під вікнами мера міста Віталія Кличка люди на півгодини перекрили Хрещатик, а також заявили про готовність до безстрокової акції.

Зрештою, кількох мітингарів запросили на переговори до міського голови. Своєю чергою, Віталій Кличко запевнив, що про скандал із недобудовами знає і цілком на боці інвесторів.

"Забудовник не виконав взятих зобов‘язань перед громадськістю, не скорегував бюджет забудовники ЖК "Патріотика" на озерах, не представив його на обговорення місько-будівної ради, а це було основною умовою для продовження будівництва. Я звертаюсь до правоохоронних органів, негайно втрутитись в ситуацію і дати правову оцінку діям недобросовісного забудовника", - прокоментував він.

В інцидент втрутився і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він запевнив, що відтепер контролюватиме ситуацію особисто.

Протестувальників відповідь міністра влаштувала і вони розійшлися, але наметове містечко ще залишилося. Принаймні, кажуть громадяни, що не заберуть його, доки не відновиться будівництво.

Як відомо, ще в грудні 2018 року київська міська влада розірвала договір оренди з забудовником, який зводив багатоповерхівки на столичних Осокорках. Будівельні роботи, втім, не зупинились. Вирішити цю проблему не можуть і донині. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація