Історія Майдану: як мобільна телестудія ТСН стала швидкою допомогою для поранених

Історія Майдану: як мобільна телестудія ТСН стала швидкою допомогою для поранених

Історія Майдану: як мобільна телестудія ТСН стала швидкою допомогою для поранених

Інших машин, аби вивезти побитих із центру Києва, просто не було.

Найбільш трагічні дні Майдану згадує вся країна 18-20 лютого. Відтоді минуло п’ять років, але події врізалися в пам’ять і досі перед очима їх очевидців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пересувна знімальна станція каналу "1+1" працювала біля Маріїнського парку, і саме ця машина стала швидкою допомогою, котра вивозила постраждалих від побиття беркутівцями і тітушками учасників мирної ходи 18 лютого. Водій Олександр досі здригається від спогадів – навколо лежали люди, котрі помирали від звірячих побиттів або вже померли. Спецпідрозділ міліції відтіснив людей до метро "Арсенальна", у натовп стріляли з рушниць, а тих, хто впав, гамселили десятки "антимайданівців". Перепадало і журналістам – били дубинками по голові та ребрах, розбивали камери.

Кривавий розгін: спогади ТСН про побиття майданівців тітушками

Кривавий розгін: спогади ТСН про побиття майданівців тітушками

Через п’ять років на тому самому місці знову зустрічаються пересувна телевізійна станція та врятований нею Олександр. "Якби ви тоді не під’їхали, то, може, і не розмовляли б зі мною зараз", - зізнається він. Тоді 19-річний хлопець приїхав на Майдан із Дніпра та опинився в епіцентрі протистоянь. Коли "Беркут" гнав людей у бік "Арсенальної", він завернув у двір і опинився один на один із тітушками. "Я розвернувся – їх ціла купа. І одразу вони дубинками, ногами, чим завгодно. По голові і по ногах", - пригадує він. До машини ТСН його дотягнути активісти, хлопець був напівпритомний, у нього були зламана нога та щелепа. Після українських лікарень іще два місяці він провів на реабілітації в Польщі. "Якісь там пластини вставили. Я вже не пам’ятаю, у мене шрам залишився", - каже Олександр.

Але попри все це, хлопець ні про що не шкодує. А водій телестанції відтоді обходить це місце десятою дорогою. Згадує, як люди благали про допомогу, а карети швидкої туди не пропускали. "Був чоловік, якого заносили, це був молодий хлопець. У нього з рота вже йшла піна. Я розумів, що ситуація йшла на лічені хвилини, треба швидше всіх вивозити", - каже він. На той момент уже було вбито шестеро активістів, і це був лише початок найкривавіших днів Революції Гідності. Лише за добу  поранили понад півтисячі людей, 24 загинули. Попереду ж на майданівців чекав розстріл Небесної Сотні.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Наступна публікація