Інвестори «Аркади» звернулись до Президента та зареєстрували петицію до Київради щодо перешкоджання будівництву Актуально

Дата публікації
Перегляди
731
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Інвестори «Аркади» звернулись до Президента та зареєстрували петицію до Київради щодо перешкоджання будівництву

Після «падіння» банку «Аркада» недобудованими виявились 39 висотних будинків.

Інвестори банку «Аркада» направили Президенту, Прем’єр-міністру та голові СБУ відкрите звернення щодо перешкоджання законному будівництву житлового масиву Осокорки-Центральні. Це єдиний шанс добудувати квартири для 10 тисяч сімей інвесторів.

У зверненні сказано, що «певні особи» цілеспрямовано дискредитують Меморандум, підписаний 7 квітня 2021 року, Громадську спілку «Дирекція з добудови» та компанію Stolitsa Group. На думку голови організації інвесторів Віталія Щербакова, такі дії можуть бути кваліфіковані правоохоронними органами за ст. 206 ККУ — протидія законній господарській діяльності.

Разом з тим, інвестори «Аркади» зареєстрували на сайті Київської міської ради петицію з вимогою неухильно виконувати Меморандум — побудувати ЖК «Н2О» (колишній ЖК «Патріотика на озерах») та продовжити проспект Григоренка до межі міста Києва. Інвестори також закликають владу і правоохоронні органи звернути увагу на «спроби псевдоактивістів громадської організації «Екопарк Осокорки» зашкодити виконанню Меморандуму».

«Серед більш ніж 10 тисяч сімей інвесторів «Аркади» є багато вимушено переміщених у зв’язку з війною, а також інвесторів, хто зі зброєю в руках у складі Сил Оборони захищає незалежність України. За таких обставин перешкоджання добудові об’єктів «Аркади» з боку окремих осіб вбачається особливо цинічним», — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, після «падіння» банку «Аркада» недобудованими виявились 39 висотних будинків — більше 10 тисяч сімей інвесторів залишились без житла. Аудит виявив дефіцит грошей на добудову у розмірі близько 3,6 млрд грн. Ані держава, ані місто виявились не готовими профінансувати добудову об’єктів самостійно.

Внаслідок критичної соціальної напруги у 2021 році інвестори, забудовник, міська влада, МВС, СБУ і Мінрегіон за координації Офісу Президента України підписали Меморандум. Відповідно до нього Stolitsa Group успадкувала недобудовані будинки.

У Меморандумі влада країни та міста гарантувала компанії Stolitsa Group передачу земельних ділянок на Осокорках, що були в оренді «Аркади», та їхню безперешкодну забудову. Зі свого боку, Stolitsa Group гарантувала інвесторам добудовати об’єкти за рахунок 10% надходження коштів від продажу житла на цих територіях. Таким чином, можна забезпечити покриття усього дефіциту коштів.

Активісти ГО «Екопарк Осокорки» перешкоджають роботам і вимагають зупинити будівництво, яке вважають нібито незаконним.

Забудовник та інвестори натомість надають документи і зазначають, що вся необхідна дозвільна документація є в наявності: договори оренди земельних ділянок, дозвіл ДІАМ

на будівництво, затверджений детальний план території, містобудівні умови та обмеження, контрольні картки, тощо, а дії активістів вважають злочинними.

Наступна публікація