"І так мало місць таких, а вони ще й це добивають": як кияни реагують на вирубку вікових дубів у Голосіївському парку

"І так мало місць таких, а вони ще й це добивають": як кияни реагують на вирубку вікових дубів у Голосіївському парку

Фото: ТСН

Кияни не вірять в пояснення науковців і бояться, що їхній ліс забудують, бо усі дуби спиляні неподалік один від одного. 

У Голосіївському парку Києва спиляли віковічні дуби-велетні. До ТСН звернулися кияни,що живуть біля зеленої зони. Дуби називають окрасою лісу, а їхню вирубку свавіллям і катастрофою для усього міста. 

Про це йдеться 26 березня в сюжеті ТСН.19:30

Напередодні зрізали два дерева, а усього за останній місяць 17. Щойно у парку з'являється ТСН, ті хто зробив це, спочатку тікають і відмовляються говорити. Бігти доводиться і за представниками екоінспекції, які були тут на перевірці.

"У нас є регламент надання інтерв`ю, тобто ви надсилаєте запит до державної екологічної інспекції і вам нададуть результати нашого виходу", - пояснює працівниця екоінспекції. 

Те, що дубам тут кількасот років потім розказують самі ботаніки із Національного університету біоресурсів і природокористування, що розташований неподалік. А керівництво університету показує дозволи на їхню вирубку. Та зізнаються, що це зробили вони, бо це їхня ділянка у межах Голосієвського лісу.

Щодо дерев, кажуть ботаніки, вони ніби усі сухі. Пиляють їх задля задля безпеки усіх, хто гуляє у парку, щоб сухе дерево чи гілка не впали на голову. 

"Ми не маємо права не виконати, якщо лягає, вбиває дерево студента людину будь кого. Ми забираємо аварійнонебезпечні дерева. Вони несуть загрозу життю і здоров'ю. Тут не можна ходити", - говорить директор ботанічного саду Національного університету біоресурсів і природокористування Олег Слива. 

Цьому дубу приблизно 400 років і ми бачимо, що його зріз не сухий. Але ті, хто це робив, кажуть, що дивитися треба не по зрізу. Це ніби видно за кроною та відсутністю кори. А от не різати, а зберегти дуби, кажуть науковці, нереально, оскільки вони нібито не мають ознаків життя. 

Але кияни в пояснення науковців не вірять і бояться, що їхній ліс забудують, бо усі дуби спиляні неподалік один від одного. 

"Вони мають історичне значення вони мають культурну спадщину міста Києва. Йде знищення дубів-велетнів, яким немає ціни. Це екосистема... Територію (готують. - Ред.) під якесь будівництво, я не знаю, але все може бути", - каже киянка Ірина Дацишина. 

"Природу знищують — парки природу. І так мало місць, у нас таких, а вони ще й це добивають", - ділиться ще один місцевий мешканець. 

Та особливо до сліз питання дубів чіпляє тих, хто живе поруч із парком. "Серце стискається, дивлячись з болем на цю ситуацію, що робиться з цими деревами. Це частина життя мого. А люди гуляють тут кругом по цьому лісу", каже киянин Валерій Дацишин. 

Тим часом в КМДА кажуть, що на долю дубів впливати не можуть. Екоінспекція ж так і не знайшла часу для коментаря ТСН. 

Новини України: що сталося з дубами-велетнями у Голосіївському парку столиці

Новини України: що сталося з дубами-велетнями у Голосіївському парку столиці

Повʼязані теми:

Наступна публікація