Хулігани, психи, росіяни: хто понад 140 разів цьогоріч мінував Київ

Хулігани, психи, росіяни: хто понад 140 разів цьогоріч мінував Київ

Фото: Фото Івана Воробйова/ТСН

Правоохоронці наголошують, що дзвінки з-за кордону мають свою систему.

Близько 140 анонімних повідомлень про мінування зафіксовано в Києві протягом поточного року. За останні два тижні кількість таких дзвінків значно збільшилася, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Правоохоронці змушені згідно закону реагувати на кожен такий сигнал – а це означає виїзд на вказане місце, евакуація людей із прилеглої території, обстеження її фахівцями. Комплекс заходів, що відбирає час силовиків і гроші платників податків, не може бути інакшим, адже кожен виїзд ризикує виявитися направду бойовим – із вельми трагічними наслідками. Тому вибухотехніки в 35-кілограмових скафандрах обстежують підозрілі предмети, і досі миналося без негативних наслідків. "Костюм виробництва Канади – витримує вибух тротилової шашки 200 грамів, а також гранати Ф1", - розповів про одяг вибухотехнік Володимир Іщук.

Останні псевдомінування у Києві – справа рук країни-агресора

Останні псевдомінування у Києві – справа рук країни-агресора

Жодне з понад сотні анонімних повідомлень про вибухівку цьогоріч не підтвердилося. Найчастіше телефонні терористи мінували київську підземку – 16 разів. За такі дзвінки затримано шістьох підозрюваних, їхні справи вже передані до суду. Кожні півгодини чергові по станціях проводять рейд на виявлення підозрілих предметів. Другим за популярністю серед "мінерів" є столичний вокзал. "Люди, які спізнюються, хочуть таким чином затримати поїзд. Але хочу попередити людей, що таким чином затримати поїзд неможливо. Поїзд буде від’їжджати згідно графіку і затримуватися не буде", - переконує представник залізниці Ганна Казимір.

У Службі безпеки України додають, що найчастіше "мінувати" громадські місця дозволяють собі хулігани, психічнохворі люди та громадяни, котрі мають зуб на поліцію. Окрема категорія – дзвінки з-за кордону, зокрема з Росії. На думку силовиків, там переслідують цілі посіяти паніку та невпевненість у правоохоронній системі України, спровокувати негативні настрої у суспільстві. Тоді як понад половину цьогорічних випадків анонімного мінування вже розкрито, винні притягаються до відповідальності – отже, поліція та інші служби працюють сумлінно. За телефонний тероризм в Україні передбачено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Повʼязані теми:

Наступна публікація