Художники намалювали захоплені росіянами українські буксири і покажуть картини у Києві

Також під час виставки проведуть благодійний аукціон для збору коштів для полонених.

У Києві відкриється виставка картин українських художників, яку присвячено полоненим морякам.

Митці зобразили на своїх картинах буксири, які захопили росіяни під час абордажу у Керченській затоці. Картини покажуть у "Київській фортеці" – виставка триватиме від 23 до 28 лютого.

Частину творів мистецтва подарують військовополоненим, коли вони повернуться додому, а частину – виставлять на аукціон, всі кошти з якого підуть на допомогу полоненим у Росії українцям. Виставка організована з ініціативи та за участю родичів захоплених в полон моряків.

У Кропивницькому демобілізовані бійці вивісили 12-метровий плакат на підтримку моряків

У Кропивницькому демобілізовані бійці вивісили 12-метровий плакат на підтримку моряків

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація