Художниця, яка намалювала видовищний мурал на райвідділку, уникає публічності

Художниця, яка намалювала видовищний мурал на райвідділку, уникає публічності

Зображення на стіні потрапило до топ-7 робіт місяця за версією авторитетного журналу.

Київський мурал визнано одним із найкращих у світі. Малюнок на торці Печерського райуправління поліції потрапив у топ-7 за версією міжнародного видання StreetArt.Today, йдеться у ТСН.16:45.

Називається картина -  "Повстати з пилу". Його автор - художниця з Нью-Йорка. Під дощем у сірі будні, у холод і під хмарами зі сміття проростає тендітна квітка. Саме такий вигляд має  стіна Печерського райуправління поліції. Автор малюнка - американська художниця із псевдонімом bkfoxx. Вона категорично уникає публічності. А про свою роботу в соцмережі написала скромно.

"Дякую всім причетним людям, київській мерії та поліції, спасибі кафе-бару на вулиці Московській, а також усім людям у Києві, завдяки яким я почувалась як удома", - йдеться у дописі.

Київський мурал визнали одним із найкращих у світі

Київський мурал визнали одним із найкращих у світі

"Коли вона малювала, вона не очікувала настільки привітного сприйняття людей. Хтось їй пиріг приносив, чоловік йшов з роботи - пішов купив їй шоколадку. В Америці такого немає - ну ти малюєш і малюй", - каже куратор мистецького проекту Art United Us Лео Герос.

Куратор проекту розповідає - через погану погоду замість запланованих 10 днів робота розтягнулася майже на місяць. Фарба не встигала висихати. Довелося двічі міняти квиток до Нью-Йорка. Спонсори покрили всі витрати. Лео каже, отримати доступ до будівлі поліції було викликом.

"Світова практика така, що якщо ти запрошуєш топ-артистів, то у тебе йому немає можливості потім сказати "ні". Але тут я її одразу попередив, що потрібно чекати дозвіл, і все вийшло ок", - пояснює Герос.    

Заступник керівника печерської поліції не приховує - ходити на роботу в таку будівлю йому приємно.

"У процесі реформації маємо іти в кращому напрямку. Дуже цікава ідея. Наскільки мені відомо, сам художник брав прототип свого батька, який працював на СТО і таку квітку він виростив самостійно в тих умовах", - розповідає заступник керівника Печерського райуправління нацполіції у Києві Олександр Лозинський.

Редактори міжнародного видання StreetArt.Today включили цей мурал у топ-7 світових муралів місяця. Обирали суто за естетичними критеріями. Із 2015-го року  будинки почали масово оживати. Десь - це портрети видатних українців, десь - алегоричні малюнки, десь - історії кохання.  

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Повʼязані теми:

Наступна публікація