Гуртожиток університету Богомольця зачинять, щоб забезпечити масовку на протестах під МОЗ

Гуртожиток університету Богомольця зачинять, щоб забезпечити масовку на протестах під МОЗ

Хід розпочнеться о 20 годині і триватиме 2 години.

У страйк-комітеті НМУ імені О.О. Богомольця повідомили, що сьогодні, 26 лютого, вночі планується звільнення відстороненого від виконання обов’язків ректора ВНЗ Катерини Амосової.

Про це повідомляється на їхній сторінці у Facebook.

Зазначається, що через це рішення страйковий комітет ухвалив рішення про мирний хід від Студмістечка до Міністерства охорони здоров'я.

«Хід розпочнеться о 20-00 і триватиме 2 години. Назад студентів відвезуть автобуси! За маршрутом будуть пункти обігріву. Для забезпечення масовості гуртожиток буде зачинений з 16-00 до 23-00», - йдеться у повідомленні.

Терміново! Повідомляємо, що сьогодні вночі планується незаконне звільнення Катерини Амосової. У зв'язку з цим страйко...

Опубліковано Страйк-комітет НМУ імені О.О. Богомольця 26 лютого 2018 р.

Своєю чергою, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала цей страйк. 

"Це не страйк студентів та викладачів - це саботаж деяких членів адміністрації та деканів НМУ. Прошу не плутати два кардинально різні явища - самоорганізований студентський рух та спущену згори ініціативу зриву навчального процесу, в заручниках якої опинилися тисячі майбутніх лікарів. Проблема не в комісії МОЗу, яка мала здійснити елементарну перевірку документації, а в страху втратити безмежну владу і нездорове уявлення про межі власних повноважень керівництвом НМУ. Студенти НМУ - вільні люди, які хочуть навчатися, й цьому підтвердженням є їхнє щире обурення кайданам на дверях до навчальних корпусів", - зазначила Супрун. 

Також вона прокоментувала інформацію щодо блокування МОЗ виплати стипендій та зарплат в НМУ.

«Окремо про стипендії і зарплати в НМУ: МОЗ нічого не блокує. Відсторонена ректор - не єдина, хто має право підписувати документи. Проректори мають усі необхідні повноваження для проведення виплат», - йдеться у Twitter Супрун.

Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, одночасно в усіх медичних закладах України було розпочато обов’язкове тестування майбутніх лікарів-стоматологів. Проте студенти НМУ ім. Богомольця скласти іспит не змогли. Керівництво вишу пояснило, що представники Центра тестування при Міністерстві охорони здоров’я не з’явилися на екзамен.

Через зрив ліцензійного іспиту МОЗ тимчасово відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася. 

Університет Богомольця потрапив у черговий скандал

Університет Богомольця потрапив у черговий скандал

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація