"Готуємося": у КМДА пояснили заяву про евакуацію киян у разі блекауту

"Готуємося": у КМДА пояснили заяву про евакуацію киян у разі блекауту

Фото: Associated Press

Влада розглядає всі можливі варіанти дій в разі тотального блекауту.

Влада Києва підготувала план евакуації місцевого населення на випадок повної відмови електромережі у столиці через обстріли РФ.

Цю інформацію підтвердив голова департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук у коментарі Суспільному.

Роман Ткачук пояснив, що влада розглядає всі можливі варіанти дій в разі тотального блекауту, зокрема, й евакуацію населення. Посадовець зауважив, що зараз киян не просять виїжджати з міста, оскільки потреби немає.

"Система готова до такого кроку, але це не означає, що ми зараз готуємося проводити евакуацію", - сказав Ткачук.

Вже о 15:34 КМДА у своєму Telegram-каналі розмістила детальне пояснення заяв щодо евакуації. Там запевнили, що причин для розмов про евакуацію наразі немає. Зазначається, що міська влада робить все, щоб мінімізувати для мешканців наслідки постійних атак Росії на об'єкти критичної інфраструктури.

"Щоб реагувати правильно, ми мусимо мати план на всі можливі випадки. Причин для розмов про евакуацію наразі немає. Так, ми напрацьовуємо різні плани, вчимо людей реагувати і бути готовими вже зараз. Це дуже важливий крок, щоб уникнути хаосу в процесах, які мають працювати на мінімізацію ризиків для населення. У кожному районі давно існують евакуаційні комісії на випадок абсолютно різних надзвичайних ситуацій – від повені до аварій на об’єктах критичної інфраструктури", – сказав Роман Ткачук. 

Наразі система цивільного захисту міста працює в посиленому режимі і всі екстрені служби готові відреагувати на будь-яку надзвичайну ситуацію. Крім того, у кожному районі Києва підготують до холодів в середньому по 100 пунктів обігріву, які працюватимуть у випадку надзвичайних ситуацій взимку. Там буде забезпечено тепло- та енергопостачання.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко не виключає, що через ракетні обстріли росіян столиця може повністю залишитися без світла, води та зв'язку. У столиці уже зараз підготували великий запас палива, генераторів, їжі та питної води на випадок ймовірного блекауту. 

Видання The New York Times з посиланням на Романа Ткачука написало, що у разі повного виходу з ладу електромереж через атаки РФ близько 3 мільйонів мешканців міста можуть тимчасово евакуювати. Видання пише, що офіційним особам у столиці повідомили, що вони, ймовірно, отримають повідомлення принаймні за 12 годин про те, що мережа перебуває на межі збою.

Крім того, за словами Кличка, масових новорічних святкувань цьогоріч точно не буде. Щодо того, чи буде новорічна ялинка у такі складні часи, ще вирішують.

Читайте також:

Чому в мене світла немає, а в сусіда є – все про відключення електроенергії

Чому в мене світла немає, а в сусіда є – все про відключення електроенергії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація