"Готова здійснити візит": президентка Грузії розповіла про мету своєї поїздки до України

"Готова здійснити візит": президентка Грузії розповіла про мету своєї поїздки до України

Фото: Офіс президента України

Раніше Зурабішвілі відтермінувала поїздку.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі готова приїхати до України, щойно з'явиться така можливість. Керівниця держави хоче налагодити відносини між обома країнами

Про це вона заявила 17 липня на брифінгу в Тбілісі, передає НВ.

Зурабішвілі наголосила, що Грузія і Україна мають спільні наміри і проєкти, а тому будь-які спроби ослаблення їхнього партнерства негативно позначаться на процесі євроінтеграції обох країн.

"Я готова, щойно настане час, здійснити візит, який через COVID-19 (і не тільки через нього) вже давно був відкладений. Постараюся відновити відносини на тій основі, яка відповідає нашим традиційним, дружнім зв'язкам між двома країнами", - сказала лідерка Грузії.

Зурабішвілі також сказала, що нещодавні заяви Міхеїла Саакашвілі, який обіймає нині керівну посаду в Україні, щодо нелегітимності нинішнього грузинського уряду, шкодять відносинам обох країн.

"Провокаційний тон на адресу уряду Грузії, який виходить від іноземного громадянина, який працює в іноземному уряді, шкодить нашим двостороннім відносинам", - зазначила Зурабішвілі.

Нагадаємо, у листопаді президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не приїде з офіційним візитом до України, як це планувалося раніше. Причини свого рішення вона не назвала.

До слова, востаннє колишній президент Грузії й нинішній голова Виконавчого комітету реформ при президенті України Міхеїл Саакашвілі заявив, що вважає уряд Грузії "повністю нелегітимним". Через це депутати Грузії ініціювали звернення до України з вимогою роз'яснень висловлювань Саакашвілі.

"Я ні на мить не визнаю його законність і ні на мить не визнаю законність ситуації, яка зараз склалася у Грузії", - сказав він у своєму відеозверненні. 

Після цього українського посла в Грузії Ігоря Долгова викликали до МЗС Грузії. Тбіліські дипломати висловили занепокоєння щодо висловлювань Саакашвілі на адресу влади Грузії і зауважили, що "такі дії завдають значної шкоди відносинам двох країн".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Призначення Саакашвілі
Наступна публікація