Гостинний двір на Контрактовій площі в Києві остаточно перейшов у власність держави

Гостинний двір на Контрактовій площі в Києві остаточно перейшов у власність держави

Фото: УНІАН

Власник будівлі - Фонд держмайна України.

У січні цього року право власності на будівлю "Гостинного двору", що розташована на Контрактовій площі у Києві було зареєстровано за Фондом держмайна України.

Про це свідчать дані держреєстру речових прав на нерухоме майно, пишуть "Наші Гроші".

Зазначається, що власником будівлі "Гостинного двору" площею 12752 кв м на Контрактовій площі, 4 21 січня зареєстровано Фонд держмайна України.

Фото: УНІАН

Від 1994 року "Гостинний двір" загальною площею 9 433 кв. м перебував в оренді "Укрреставрації". Строк оренди мав закінчитися у 2019 році.

У 2011 році прем’єр Микола Азаров постановою Кабміну виключив будівлі "Гостинного двору" зі списку пам’ятників архітектури. Цю постанову суд у 2015 році визнав незаконною та нечинною.

У лютому 2012 року Регіональне відділення Фонду держмайна по Києву надало згоду на проведення реконструкції "Гостинного двору". А виконком КМДА видав розпорядження, яким надав "Укрреставрації" право реконструювати будівлі "Гостинного двору" під торговельно-офісний центр.

У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. Станом на сьогодні "Гостинний двір" огороджений парканом. Будівля перебуває у стані незавершеного будівництва-реконструкції.

Нагадаємо, у травні 2018 Верховний Cуд України санкціонував повернення споруди Гостиного двору на Контрактовій площі в Києві до державної власності. Таким чином було підтримано позицію регіонального відділення Фонду держмайна та залишено в силі постанову апеляційного господарського суду.

Повʼязані теми:

Наступна публікація