Гостиний двір у Києві отримав статус пам'ятки національного значення

Гостиний двір у Києві отримав статус пам'ятки національного значення

Фото: УНІАН

Це рішення уряду сприятиме збереженню та популяризації культурної спадщини національного значення.

Уряд змінив категорію пам’яток "Комплекс споруд Контрактової площі" та "Гостиний двір (за проєктними матеріалами архітектора Л.Руска, 1809 р.)" у місті Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм охоронні номери.

Таке розпорядження Кабмін прийняв на засіданні у середу, 19 травня, поінформувала пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Як зазначається, "Комплекс споруд Контрактової площі" є однією з найдавніших площ Києва та однією з найвизначніших пам’яток містобудування, архітектури не лише столиці, а й країни. Центральну композиційну роль в забудові площі відіграє Гостиний двір, який за своїми архітектурними особливостями об’єднаний з навколишньою забудовою.

"Це рішення уряду сприятиме збереженню та популяризації культурної спадщини національного значення. Зокрема, воно дозволить Фонду державного майна передати пам’ятку в управління Міністерству культури та інформаційної політики, а відтак – почати роботу над протиаварійними та реставраційними роботами", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, будівля від 1994 року перебувала в оренді приватної структури – ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проєктне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація". За умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури та утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані, однак Фонд держмайна багаторазово встановлював факти порушень умов договору, погіршення стану об’єкту аж до створення загрози руйнації пам’ятки архітектури. 

2011 року Кабмін виключив цю історичну пам'ятку із переліку об'єктів національного значення. Через рік Віктор Янукович дозволив приватизувати "Гостиний двір". Його мали реставрувати та перетворити на торгівельно-бізнесовий об'єкт

Активісти неодноразово виступали проти знищення історичної будівлі. Це призводило до численних протистоянь із новим власником. Будівля кілька років стояла у напівдемонтованому стані та руйнувалась. 

У 2018 році суд повернув Гостиний двір у відання Фонду державного майна. Там кажуть, що категорично проти повторної приватизації.

Гостиний двір передадуть до комунальної власності Києва: що чекає на пам'ятку

Гостиний двір передадуть до комунальної власності Києва: що чекає на пам'ятку

Повʼязані теми:

Наступна публікація