Голова Леніна з Бессарабки стала гігантським павуком

Голова Леніна з Бессарабки стала гігантським павуком

Шматок пам'ятника приватизував депутат і група юристів.

На незвичний арт-об'єкт перевтілили столичні адвокати на чолі з депутатом Київради голову Леніна, що стояв на Бессарабці в Києві. Тепер частина пам'ятника нагадує гігантського павука, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після повалення монументу в центрі Києва під час Євромайдану один із активістів разом із друзями забрав 100-кілограмову голову вождя. Гранітний раритет піднімали на дах багатоповерхового будинку ліфтом і сходами п'ятеро чоловіків. Тепер голова без вух, носа, роту і з виколотими очима стоїть на металевій основі, до якої прикріплені ніжки. У мережі цей незвичний арт-об'єкт вже охрестили гігантським павуком, хоча сам теперішній власник ніяких імен не вигадує. "Це епоха рабства, коли цілий народ був, як щось механізоване і виконував волю одного керівника. Назву ми не давали – забагато честі", - пояснив депутат Київради Юрій Дідовець.

Із голови Леніна, що стояв на Бессарабці, адвокати зробили гігантського павука

Із голови Леніна, що стояв на Бессарабці, адвокати зробили гігантського павука

Голову вождя прикріпили до двигуна ще радянського мопеда. А змайстували дивну павукоподібну конструкцію ковалі з Дніпра. Теперішні власники щиро переконані, що право на монумент кияни втратили, бо самі ж скинули пам'ятник, а тепер навіть спливли строки позовної давності. "Діалог, що я віддам, не йде взагалі, і про умови віддачі теж", - запевняє депутат.

Історики ж вважають, що голову Леніна, яка 67 років стояла в центрі столиці, слід відстояти для музею тоталітарного режиму, який восени планують відкрити в Києві. Адже монумент має важливе значення і для новітньої історії України. "З історичної точки зору саме цей пам'ятник, який був демонтований 8 грудня 2013 року, започаткував хвилю ленінопаду. Він надзвичайно цікавий саме цією подією", - пояснює Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Хоча в КМДА заяляють, що до колишнього вождя на Бессарабці жодного стосунку не мають, адже на момент повалення пам'ятник не перебував на балансі міста і був нічийний. Тож у прес-службі мерії порадили звертатися до депутата, який нині зберігає голову, і самим вести перемови щодо її повернення.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Наступна публікація