Голова Інституту національної пам'яті розповів, коли декомунізують "Батьківщину-Матір"

Дата публікації
Перегляди
1879
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Голова Інституту національної пам'яті розповів, коли декомунізують "Батьківщину-Матір"

Фото: УНІАН

Демонтаж радянського герба може обійтися у декілька мільйонів гривень.

Декомунізувати монумент "Батьківщина-Мати", що увінчує головну будівлю Національного музею історії України у Другій світовій війні, можливо.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів голова Інституту національної пам'яті Антон Дробович.

За його словами, є  ініціативні групи, а до пандемії коронавірусу він сам мав зустріч з активістом, який є фахівцем з робіт на висоті. Тоді фахівець повідомив, що його компанія готова взятися за демонтаж та залучити меценатів, які б профінансували роботи, якщо потім поставлять табличку з інформацією, що це за їхньої участі було зроблено.

"Кабінет міністрів має дати розпорядження (або має бути наказ Міністерства культури і інформаційної політики) на цю тему, відповідно тоді у Національного музею історії України у Другій світовій війні з’являться правові підстави розпочинати цю історію. Тому що сам монумент розташований на території музею", - повідомив керівник інституту. 

Після цих процедур має бути розроблений проєкт, він повинен пройти державну експертизу. "Потрібно виділити кошти. Все це може бути профінансовано або державою, або благодійниками. Очевидно, що зараз в умовах карантину навряд чи буде державне фінансування на демонтаж, бо треба життя людей рятувати. Але загалом механізм є. Це можливо і технічно, і політично", - наголосив Дробович.

Він каже, що демонтаж може обійтися у декілька мільйонів гривень.

Нагадаємо, 2018 року повідомлялося, що радянський герб з "Батьківщини-Матері" не знімають через волю скульптора. Тоді казали, що демонтаж герба буде коштувати 500 тисяч гривень. 

У Києві збираються декомунізувати Батьківщину-Мати та міст Патона

У Києві збираються декомунізувати Батьківщину-Мати та міст Патона

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1879
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація