Гімн, військові та рекордна кількість люду: Києвом пройшов хресний хід УПЦ-КП

Гімн, військові та рекордна кількість люду: Києвом пройшов хресний хід УПЦ-КП

Дійство приурочене до свята пам'яті князя Володимира та Хрещення Русі.

У Києві продовжилися святкування річниці Хрещення Русі – понад 10 тисяч вірян узяли участь у хресному ходу Української православної церкви Київського патріархату. На відміну від попередньої такої ж акції, котру зорганізовувала Московська церква, нині віряни могли вільно прикластися до ікон й отримати благословення від предстоятеля, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ранок тисячі людей почали з молитви у Володимирському соборі Києва. Під храмом людей зібралося в рази більше, ніж змогло вміститися в ньому. Приїздили звідусіль, цілими родинами. Ті, хто були тут торік, зауважують, що людей побільшало. "Не дивлячись на те, що сьогодні дощ! Скільки людей зібралося – і з кожним роком все більше і більше людей збирається. І це є свідоцтво, що ми вертаємося до свого коріння", - кажуть учасники.

З молитвами, піснями та гаслами: понад 10 тисяч вірян узяли участь у Хресному ходу УПЦ КП

З молитвами, піснями та гаслами: понад 10 тисяч вірян узяли участь у Хресному ходу УПЦ КП

Одне з головних місць у колоні виділили матерям і дружинам загиблих учасників АТО, а також тих, хто в полоні. Одразу за ними розташувалися військові. Участь у ході беруть не тільки з нагоди Хрещення Русі – бійці хочуть засвідчити повагу тій церкві, яка від перших днів підтримує їх на передовій. "Ця підтримка – вона не одноразова, як акція. Вона повсякденно йде. Дуже багато капеланів там зараз з нашими бійцями, вони там їх підтримують", - кажуть військові.

У Київському патріархаті нині понад півтисячі військових капеланів. Частина з них теж на чолі процесії. Яка пройшла центром Києва з молитвами, піснями та гаслами, її учасники заспівали Гімн України. Чимало випадкових перехожих не стримують сліз, коли бачать у колоні військових, декому з котрих навіть іти важко через поранення. Пункт призначення – Володимирська гірка.

На відміну од попереднього дня, минулося без надмірних заходів безпеки і охорони, яка захищала наближених до московського духівництва депутатів-регіоналів від простого люду. Різницю між московською церквою і українською пояснює патріарх Філарет. "Вони за мир і ми за мир, вони за соборну Україні і ми за соборну Україну. Ми за незалежну Українську державу, за недоторканість наших територію, а вони хочуть приєднати Україну до Росії і знову створити нову Російську імперію – і в цьому різниця", - каже він.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація