Гілка метро, міст та низка вулиць: у Києві опублікували список об'єктів, які планують перейменувати

Гілка метро, міст та низка вулиць: у Києві опублікували список об'єктів, які планують перейменувати

Фото: УНІАН

В Україні вже понад 2 роки триває декомунізація.

У Києві оприлюднили черговий список вулиць, які збираються найближчим часом перейменувати. Серед них більша частина названа на честь прихильників комуністичного режиму та політиків, йдеться у сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

Зокрема, у столиці планують перейменувати станцію метро "Петрівка" на "Почайну", Московський міст - на Північний, а вулиця Ванди Василевської, названа на честь польської, а потім і радянської письменниці, депутатки Верховної Ради СРСР, яка періодично писала на своїх колег доноси особисто товаришу Сталіну, перетвориться на вулицю Богдана Гаврилишина.

Привид комунізму досі блукає вулицями України

Привид комунізму досі блукає вулицями України

Окрім цього перейменують вулиці Кіровоградську, Жовтневу, Анрі Барбюса, Маршала Жукова, Миколи Матеюка, провулок Панфіловців та сквер Андрія Іванова, а також "синю" Куренівсько-Червоноармійську лінію метро, яка стане Оболонсько-Теремківською.

Декомунізація, яку чиновники затіяли понад два роки тому, хоча й повільно, але триває.

Водночас ще десятки вулиць у столиці та тисячі по Україні продовжують тихо існувати, а поруч із ними так само тихо стоять не декомунізовані символи радянської доби: пам'ятник Миколі Островському в Києві, Максиму Горькому - у Сєвєродонецьку, радянські ордени на вході в столичний парк "Перемога".

Також журналісти знайшли вулиці з дуже гучними назвами, яких в списку немає. Наприклад, вулиця, на якій є лише один будинок, носить назву Клари Цеткін, яка започаткувала свято 8 Березня.

До того ж у Києві в низці місць радянські символи лише приховали. Наприклад, на станції метро "Палац Україна" і досі за щитами ховається барельєф із серпом та молотом, а також фреска з зображенням червоноармійця. У самому центрі столиці на бульварі Шевченка за патріотичною ширмою ховається Щорс на коні. Пам'ятник намагались демонтувати, проте спромоглися "декомунізувати" лише ногу тварини.

Коли ж чиновники доведуть справу до кінця - невідомо. Адже жодних дедлайнів декомунізації ніхто не називає.

Нагадаємо, раніше в Одесі розгорівся скандал через те, що 26 квітня депутати міськради повернули старі назви всім декомунізованим вулицям, провулкам та проспектам.

Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом скасування Одеською міською радою рішення про декомунізацію низки вулиць.

Повʼязані теми:

Наступна публікація